Tarım İl Müdürlüğü: Genç çiftçilerin yüzünü güldürdü!

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 2 genç çiftçiye 74 baş küçükbaş hayvan dağıtımı yaptı.

Tarım İl Müdürlüğü: Genç çiftçilerin yüzünü güldürdü!
banner200
banner217

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, Tavas ve Çameli ilçelerinde 2 genç çiftçiye kişi başına 35'er keçi ve 2'şer adet teke olmak üzere toplam 74 küçükbaş dağıtımını yaptı. Dağıtım töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Yılmaz Erkaya, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçi girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusunun istihdamına katkı sağlanması amacıyla hayata geçirildiğini kaydetti.

Proje kapsamında uygulanacak diğer destekler hakkında bilgi veren Erkaya, şunları kaydetti: “İlimizde 210 adet proje dâhilinde 6 milyon 300 bin TL destek verilecek. Hak sahibi olan 39 adet çiftçimize 1443 adet koyun, büyükbaş hayvancılık projesinden hak sahibi olan 117 adet genç çiftçimize 702 adet büyükbaş sığır dağıtımını önümüzdeki günlerde teslimatlarını gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
banner151

banner251