Kastamonu’da Süt Hijyen kursu tamamlandı

Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından tertiplenen Süt Hijyeni Kursu’nda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Kastamonu’da Süt Hijyen kursu tamamlandı
banner200

Törende konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Önlem, "Gıdaların üretiminden tüketimine kadar geçirdiği tüm aşamalarda güvenilirliğin sağlanması ile tüketici sağlığının en üst düzeyde korunması önem arz etmektedir. Gıda güvenilirliğine ilişkin doğru ve güncel bilgi sunmak, gıda güvenilirliğine yönelik uygulamaları geliştirmek ve ürün arzında sürdürülebilirlik en önemli hedeflerimizdendir. Bakanlığımız tarafından düzenlenen Süt hijyeni başta olmak üzere süt ve sağım hijyeni konulu çiftçi eğitimleri bu kapsamda değerlendirilmektedir. Bu amaçla; İl Müdürlüğümüz ve İlçe Müdürlüklerimizce gıda güvenilirliği ile ilgili çiftçi eğitimi faaliyet ve etkinlikleri yürütülmektedir ve bu faaliyetler artarak devam edecektir" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suleyman tezcan
Suleyman tezcan - 2 yıl Önce

Yav Allah askina ne yuzde 12 si su tarim kredileri kadar ciftci dusmani olan bi sektor yok ciftciyi bunlar bitrdi bankalrdan kredi kullanamayan ciftcilerimiz mecburen tarim kredilerinden ihtiyaclarini karsiliyor borcunun gunu gectigi zamn arkadaslar yuzde 44.5le faiz isliyo ben odedim battim allh ciftcinin yardimcisi olsn zaten bu tarim kredileri bankadan kredi alip bizlere yuksek faizli krediyle mal veriyo uyanin guzel yurdumun guzel insanlari yapmyin alis veris diycm biliyrmki mecbrsnz yapmaya nneddiym ozmn Allah belasini versin boyle sirketiin

Yusuf yücel
Yusuf yücel - 2 yıl Önce

Hepsssiiii aynı deliğe istiyor al birini vur otekine

banner151

banner251