Iğdır'da okullar çiçekleniyor

Iğdır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün 'Iğdır'ın çiçek kokulu okulları' projesi kapsamında okullar çiçeklendiriliyor. 

Iğdır'da okullar çiçekleniyor
banner282

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu’nun girişimleri ve istişareleri sonucunda İl Müdürlüğüne kazandırdığı seralarda yetiştirilen çiçekler ilin en ücra köşelerindeki okullar ve kamu kuruluşlarının bahçelerini süslemeye devam ediyor.

Bu vesile ile Kazançı Köyü ilk ve ortaokulunun talebi üzerine mevsimin ilk çiçeklerini İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Okul Müdürü, Şube Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler ile birlikte okul bahçesine dikilerek bahçe çiçeklendirildi.

Okul bahçesinin çiçeklendirilmesinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, memnuniyetini dile getirerek teşekkürlerini sunarken, İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu da “Gücümüz yettiğince ve bütün imkanlarımızı kullanarak Iğdır’ımızı çiçeklendireceğiz, ‘Iğdır’ın Çiçek Kokulu Okulları’ projesi ile okullarımızı çiçeklendirirken aynı zamanda çocuklarımızı da toprakla, bitkiyle buluşturup tarımı sevdirmeyi amaçladığımız için okullarımıza ayrı bir önem vermekteyiz” dedi.  

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün serasında yetiştirilen 150 bin civarında çeşitli tür bahçe çiçeklerinin yetiştirilmesi aynı zamanda büyük bir pazara sahip olan çiçek yetiştiriciliği mesleğinin de öncülüğünü yararak ilde yeni bir sektörün oluşmasında ön ayak olmakta. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf aktekin
Yusuf aktekin - 2 yıl Önce

Sadettin bey aa na ısmarlama haberleri eski aa muhasebecisi i. Yamuklu yaptırıyor, kendisi ve gübretaşla ilgili şişirme haberleride.. Haa bu arada geminin hızla su aldığını gören gübretaş finans genel müdür yardımcısı da kaçıyor..cumhurbaşkanı na da sizi muhalif diye yaftalıyor, şirket zararlarınıda kriz, seçim, korona diye pazarlarlar. Suç bunlarda depil, bu kifayetsizkere inananlarda..

Admin
Admin - 2 yıl Önce

İşine geleni yayinliyon

İp üstünde yürümek
İp üstünde yürümek - 2 yıl Önce

Arkadaşı olarak genel kurula katılıp, sonra bunun yerine yeniden genel müdür olabilmek için çalıştığını kurumda herkesin duyduğu birisi vardı ve onunda sadık bir yardımcısı. Fahrettin bey bunu duydu bildi ama o yardımcının Külliye bağlantılarından korkup oturdu aşağıya. Dirayetli adamdır.