Eskişehir’de 'TAD Portal' eğitim toplantısı yapıldı

Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde, Emine - Emir ŞAHBAZ Bilim ve Sanat Merkezinde İl Müdürü Dr. Emine SEVER’ in katılımıyla “TAD Portal Sistemi Dış Kurum ve Kuruluş Kullanıcılarının Eğitimi” konulu toplantı düzenlendi. 

Eskişehir’de 'TAD Portal' eğitim toplantısı yapıldı
banner200

Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediye Başkanlıkları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı temsilcilerinin katıldığı toplantıda; 01/01/2020 tarihinden itibaren tarımsal ve tarım dışı kullanım taleplerinin Tarım Arazilerini Değerlendirme Portalı (TAD Portal) üzerinden yapılacağı, müracaat girişlerinin yapılma aşamaları, sürecin işleyişi, müracaat girişleri yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hususlarını içeren bilgiler verildi.
Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Emine SEVER yaptığı açılış konuşmasında: 

“Bakanlığımızca; 01/01/2020 tarihinden itibaren tarımsal ve tarım dışı amaçlı kullanım taleplerinin, 5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanım Kanunu kapsamında Tarım Arazileri Değerlendirme Portalı (TAD Portal) sistemi üzerinden yapılması planlanmıştır. Bu sistem ile birlikte, tarımsal ve tarım dışı kullanıma ait bireysel ve kurumsal başvuruların kısa sürede sonuçlanması ve zamanın etkin kullanılması hedeflenmiştir. 

Bu eğitim toplantısı ile dış kurum ve kuruluş kullanıcılarının, tarımsal ve tarım dışı amaçlı kullanım taleplerine dair başvurularını nasıl yapacağı ve nelere dikkat etmesi gerektiğiyle ilgili süreç bilgilendirme amaçlanmıştır.

İl Müdürlüğü olarak;  Tarım Arazileri Değerlendirme Portalı (TAD Portal) Sistemi üzerinden başvuru yapacak olan tüm kurum ve kuruluşlara personellerimiz tarafından teknik destek sağlanacaktır.” dedi

Toplantı, Müdürlüğümüz teknik personellerinin vermiş olduğu eğitim ile uygulamalarda karşılaşılan sorunlar, öneriler ve çözüm yolları hakkında karşılıklı bilgi alışverişinin ardından son buldu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251