Ekmek 200 gr olacak

Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği'nde yapılan değişiklik kapsamında Kırıkkale'de de uygulanan çalışma kapsamında fırıncılara yönelik bilgilendirme gerçekleştirildi.

Ekmek 200 gr olacak
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürürlüğe koyulan yeni yönetmelik ile neler değişti, fırıncıları ve vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren yeni uygulama ile sofraların vazgeçilmezi ekmek fiyatları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Esnafla bir araya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, yönetmelik gerekleri ve fırıncı esnafının sorunları dile getirildi.

FİYATLARI GRAMAJINA GÖRE

Toplantı da yeni tebliğ hakkında bilgi veren Yılmaz; uygulamanın vatandaşların sağlıklı ve kaliteli ekmeği, israf etmeden tüketebilmesi için yapılan bir düzenleme olduğuna dikkat çekti.Konuşmasında tebliğin detaylarından bahseden Yılmaz; en düşük ekmek gramajının 200 gr olacağını ve buna göre fiyatlandırılacağını belirtti.

GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Yılmaz, daha yüksek gramlarda ekmek üretmek isteyen fırıncıların gramaj artışını 10'ar gram olarak yapabileceğini söyledi. Yılmaz, dondurulmuş hamur teknolojisiyle üretilen ekmeklerde katkı maddeleri, unun tipi, ağırlık kontrolü, tuz miktarı gibi konularda da yeni kurallar getirildiğini belirtti. Yılmaz, Daha sağlıklı ve daha kaliteli ekmek üretimi için fırıncı esnafının atacağı tüm adımlara İl Müdürlüğü olarak destek vereceklerini de vurguladı.

ALO 174 GIDA HATTI

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gıda ve Yem Şubesi personellerinin, gıda denetimlerine rutin olarak devam ettiğini de belirten Yılmaz, vatandaşların gıda konusunda tüm istek, şikayet ve önerilerini Alo 174 Gıda Hattına bildirmelerini istedi. Kaynak: Yazıcı Dostu Ekran

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251