Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 2022 yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme başvuruları ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, destekleme başvurusunun 2 Aralık'ta sona ereceği belirtilerek, şunlar kaydedildi: "2022 yılı Anaç Koyun Keçi Desteklemesi Başvuruları 02.12.2022 tarihinde son bulacaktır. Birlik üyesi yetiştiricilerimizin, dilekçe  ile en geç 02 Aralık 2022 tarihine kadar  Edirne İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliğine müracaat etmeleri gerekmektedir"

Tarım ve Orman Bakanlığı, destek ödemelerini hesaplara yatırdı! Tarım ve Orman Bakanlığı, destek ödemelerini hesaplara yatırdı!

2022 ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEĞİ NE KADAR?

Anaç Koyun/keçi desteği; anaç koyun ve anaç keçilere hayvan başı verilen destek miktarı 30 liradan 50 liraya çıkarılırken, anaç tiftik keçilerine verilen destek miktarı ise 20 lirada sabit tutularak artırılmadı. Buna göre, Damızlık koyun-keçi yetiştiriciliği yapan, birliklerine üye, hayvanları Bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı yetiştiricilere, anaç koyun başına 50 TL, anaç keçilerine 50 TL, anaç tiftik keçisi başına ilave 20 TL, göçer yetiştiricilerin koyun-keçilerine ilave 2 TL ödenecek.