Gümrükten GÜBRETAŞ’a müjdeli haber

Gübretaş'ın 47 milyon liralık cezasının kaldırılması konusunda olumlu bir gelişmenin yaşandığı ortaya çıktı. Tarımdan Haber'in elde ettiği belgeye göre bu konuda önemli bir gelişme yaşandı. 47 milyon liralık idari para cezasını kesen Mersin Gümrük Müdürlüğü, cezanın kaldırılması konusunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan görüş talep etti.

banner255
Gümrükten GÜBRETAŞ’a müjdeli haber
banner200

ÖZEL HABER

Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, GÜBRETAŞ'ın 47 milyon liralık cezasının kaldırılması için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan görüş talep etti. Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nün, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na 15 Nisan tarihli 'Acele' ibareli yazısında; “Gübretaş'ın itiraz dilekçesinde ileri sürülen iddiaları tevsik eder (belgelemek) nitelikte olduğu anlaşıldığından yükümlü itirazının kabul edilerek para cezası kararının kaldırılmasının uygun olacağı mütalaa edilmekte" denildi.

Gübretaş'a verilen cezada 'evrak geçerlilik süresi'nin aşılmasının sıkça karşılaşılan bir durum olmadığına dikkat çekilen yazıda, “İtirazın değerlendirilmesini teminen Makamları görüşüne ihtiyaç duyulmaktadır" ifadelerine yer verildi.

Bilindiği üzere GÜBRETAŞ'a, 'Gübre İthalat Uygunluk Belgesi'nin süresinin dolduğu gerekçesiyle Mersin Gümrük Müdürlüğü tarafından 47 milyon lira idari para cezası kesilmişti.

YORUM EKLE
banner151

banner251