Altunbilekler market zinciri bir ilke imza attı

Başkent Ankara'nın marketler zinciri Altunbilekler bir ilki gerçekleştirdi. “Daha iyisi için…” sloganıyla yeni bir dönem başlatan Altunbilekler lansmanında patron sustu çalışanlar konuştu. Böylece ilk kez bir market zincirinin çalışanları basın toplantısı düzenledi.

Altunbilekler market zinciri bir ilke imza attı
banner200
banner217

Altunbilekler'in Bağlıca mağazasında alışveriş ortamında düzenlenen basın toplantısında Altunbilekler Genel Müdür Yardımcısı Öznur Altunbilek, “Bu dükkanları sabah açan, müşteriye en iyi hizmeti sunan, akşam kapatan onlar. O yüzden bizi en iyi çalışanlarımız anlatır” diyerek, sözü çalışanlara verdi. Manav, kasap, şarküteri, reyon görevlisi, fırın ustası ve mutfak annesi, Altunbilekler ailesi olarak müşteri için nasıl fark oluşturduklarını, “Daha iyisi için…” sloganıyla başlattıkları yeni dönemde Başkentin alışveriş kültürüne katacaklarını anlattılar. Altunbilekler'in misafirperverliğini bu kez de kameralar önünde sergileyen çalışanlar, alışverişin püf noktalarını ve dikkat edilmesi gerekenleri sıraladılar.

KÜRESEL DÜŞÜNÜYOR YEREL HAREKET EDİYORUZ

Basın toplantısında perakende sektöründeki 30 yılı aşkın öykülerini anlatan Genel Müdür Yardımcısı Öznur Altunbilek, bugün 72 mağazayla Ankara'nın her yerine ulaştıklarını ve ilk günün heyecanıyla Başkentlilere hizmet verdiklerini söyledi. “Biz Ankarayız! Bir Ankara Markasıyız! Ankaralılarla kocaman bir aileyiz. Küresel düşünüyor, yerel hareket ediyoruz” diyen Öznur Altunbilek, Altunbilekler olarak müşteri memnuniyetini sürdürülebilir kılmak için her yeni gün “daha iyisi için” ne yapabileceklerini araştırdıklarını anlattı.

SÖZ ALTUNBİLEKLİLERDE…

Altunbilekler'de müşteriyi ilk karşılayan yüz olan Manav Uğur Ercan, “Altunbilekler huzurlu bir işyeri ve bir aile ortamı. Çalışana değer veriliyor. Bizim yüzümüz gülünce biz de müşterimize güler yüzlü oluyoruz” dedi.

ETİMİZE GÜVENİYORUZ, SÜRPRİZ YOK

35 yıldır sektörde olan Altunbilekler'in 3 yıldızlı kasabı Kemal Kaya ise, “Altunbilekler'de başarınız ödüllendirilir. Ben de işimde uzman olduğumu kanıtlayarak üç yıldızımı aldım ve şimdi yeni uzmanlar yetiştiriyorum Altunbilekler için” dedi.

ÜRÜNÜ ÖNCE BEN TADARIM, BEĞENMEDİĞİMİ TAVSİYE ETMEM

Şarküteri reyonunda çalışan Özden Özdemir, “Şarküteri reyonumuzda menşei belli olmayan hiçbir ürünümüz yok. Burada en ucuz ürünümüz bile kalitelidir. Reyonlarımızda her damak zevkine uygun peyniri, zeytini, et ürünlerini bulursunuz. Yöresel ve ulusal tüm markaları bulunduruyoruz. Ben müşterimin damak tadını bilirim. Burada ürünü önce ben tadarım, beğenmediğim hiçbir ürünü de tavsiye etmem. Reyonumda herşeyin tadına bakabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.DAHA ÖNCE HİÇ ÇALIŞMAMIŞ KADINLARI İSTİHDAMA KATIYOR


Altunbilekler, fırın personelini ise daha önce hiçbir iş tecrübesi olmamış kadınlardan seçerek ve onları iş hayatına katarak büyük bir sosyal sorumluluk örneği sergiliyor. Bunlardan biri de Altunbilekler'in fırınında her 2 saatte bir sıcacık ekmek, pasta çıkaran Afide Arslan. “Altunbilekler benim ona kattığımdan çok daha fazlasını bana kattı” diyen Arslan, “Biz burada evimizin mutfağında nasıl çalışıyorsak öyle çalışıyoruz. Kendi fırınımızda Mirabelle markasıyla üretiyoruz. Bu işte ustayız ve ustalığımızı da lezzet hikayelerine dönüştürüyoruz. Sıcak ekmek kokularımızla çocukluk hatıralarına döndürüyoruz müşterilerimizi…” diye konuştu. Arslan, tezgahlarında tatlı ve tuzlu yaklaşık 100 çeşit ürün sergilediklerini, tatlılarda kesinlikle glikoz kullanmadıklarını anlattı.

ÜRÜN HER YERDE BULUNUR. BİZ HİZMETTE İDDİALIYIZ

Kuruyemiş reyon sorumlusu Sonnur Alış da Altunbilekler çalışanlarının bir aile olduğunu vurguladı. “Müşteri her markette sepetini ortalama aynı fiyatlara doldururken Altunbilekler'de farklı olarak güleryüz, samimiyet ve iyi hizmeti de sepetine koyabiliyor. Ürün her yerde bulunur ama biz hizmette iddialıyız” dedi.

MÜŞTERİ GÜLERYÜZ VE SAMİMİYET ARIYOR

Altunbilekler'in orta reyon şefi Yasemin Bayram, “Altunbilekler benim. Benim olduğum yerde Altunbilekler var. Altunbilekler'in geleceği de benim” sözleriyle Altunbilekler çalışanı olarak hissettiklerini paylaştı. Yasemin Bayram, “Akademi'de aldığımız eğitimlerle de işimizi sahiplenerek yapmayı, güleryüzle yapmayı öğrendik. Altunbilekler'de bize yükselme imkanı tanıyorlar. Bu da bizi motive ediyor” dedi. Yasemin Bayram, “Bugün müşteri artık fiyata bakmıyor, güleryüz ve samimiyet arıyor ve biz de ilgi ve alakamızla onları rahat ettirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ KASADA ZİRVEYE ULAŞIYOR

Müşterinin mağazadaki son uğrak noktası kasada “Müşteri memnuniyetini zirveye taşımak bizim görevimiz” diyerek çalışan Amine Ladik Yaman da üç yıldızlı uzman kasiyerlerden. “Altunbilekler'de müşteriyi güleryüzlü uğurlamak benim görevim” diyen Yaman, “Kasa sistemimiz son teknolojik yeniliklerle donatılmış durumda. Ürünleri hızlı ve doğru hesaplıyoruz. Müşterinin poşetlerini hazırlamalarına yardım ediyoruz, ihtiyaç halinde evlerine kadar eşlik ederek uğurlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kasalarımızda en büyük hassasiyetimiz uzun kuyruklar oluşmasına fırsat vermemek. Kısacası biz Altunbilekler'de müşterimizi bir misafir gibi ağırlıyoruz ve farkımızı da güleryüzümüzle ortaya koyuyoruz. Müşterimizi para üzerlerini sayarak almaları, aldıkları bütün ürünleri poşetlerine koymuşlar mı bakmaları gibi konularda uyarıyoruz” diye konuştu.

MUTFAK ANNESİYLE VERİMLİLİĞİ ARTTIRIYOR

Altunbilekler'in çalışanın verimini arttırmak için hayata geçirdiği projelerinden biri de mutfak anneleri. Mutfak anneleri, çalışanların hem ihtiyaçlarını karşılıyor, hem de motivasyonlarını sağlıyor. Mutfak Annesi Sema Dilliburun, “Mesai arkadaşlarımın müşterilerimize daha iyi hizmet edebilmesi için arka mutfakta ben de onlara hizmet ediyorum, en iyi yemeği hazırlıyorum, en iyi çayı demliyorum, yorgunluk kahvelerini yapıyorum, hasta arkadaşlarıma nane limon kaynatıyorum, dertlerini dinliyorum. Onların müşteriye daha iyi hizmet verebilmeleri için elimden geleni yapıyorum” dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251