Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM)’de 3 genel müdür yardımcısı görevden alındı. Genel Müdür Yardımcılarının görevden alınmasında TİGEM Genel Müdürü Hasan Gezginç’in etkili olduğu iddiaları ise kafaları karıştırdı.

TAGEM Genel Müdürü Nevzat Birişik, mahkemeyi kaybetmesi üzerine görevini bırakmak zorunda kalırken, yerine Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Metin Türker vekaleten atanmıştı. TAGEM’de genel müdürlük düzeyinde yaşanan değişimin ardından, kurumda 3 genel müdür yardımcısının birden görevden alınması dikkat çekti. (Tarım Bakanlığı Atama Kararı haberleri için tıklayın)

2022 yılı ayçiçeği alım fiyatı kaç lira olmalı? Gübre ve mazot maliyetine göre işte olması gereken ayçiçeği alım fiyatı! 2022 yılı ayçiçeği alım fiyatı kaç lira olmalı? Gübre ve mazot maliyetine göre işte olması gereken ayçiçeği alım fiyatı!

TAGEM'DE KİMLER GÖREVDEN ALINDI YERLERİNE KİMLER ATANDI?

TAGEM Genel Müdür Yardımcıları; Yılmaz Boz, İhsan Aslan ve İlhan Aydın görevden alındı. Görevden alınan Genel Müdür Yardımcılarının yerine ise Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Şerafettin Çakal, Toprak ve Su Araştırmaları Dairesi Başkanı Bülent Sönmez ve Hayvancılık Genel Müdürlüğünden Halil İbrahim Sözmen getirildi.

TİGEM GENEL MÜDÜRÜ İDDİASI KAFALARI KARIŞTIRDI

TAGEM’de 3 genel müdür yardımcısı ile ilgili yaşanan görev değişikliğinde TİGEM Genel Müdürü Hasan Gezginç’in etkili olduğu iddiaları ise kafaları karıştırdı.