Tarım Bakanlığı personel alıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taşra teşkilatlarında görev yapmak üzere sözleşmeli 2 bin 58 mühendis ve veteriner hekimi alımı yapacak. Bunun yanında Tarım Kredi Kooperatiflerine alınacak 500 personelle ilgili de başvuru süreci tamamlandı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na da yıl içinde 200 personel alınacak.

Tarım Bakanlığı personel alıyor
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, personel alımı konusunda yazılı bir açıklama yaptı. Çelik, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Bir süreden beri gündemimizde olan personel alımı hususunda neticeye varmış bulunuyoruz. Taşra teşkilatlarımızda görev yapmak üzere sözleşmeli 2 bin 58 mühendis ve veteriner hekim alımı yapacağız.

Alımı yapılacak 2 bin 58 sözleşmeli personelin 1341'i mühendis (874 ziraat, 328 gıda, 96 su ürünleri, 10 balıkçılık teknolojisi, 33 harita) ve 717'si veteriner hekimden oluşacak. Bu belirlemeleri yaparken il ve ilçelerdeki ihtiyaçları dikkate aldık.

Ayrıca gıda mühendislerinin büyükşehirlerde, veteriner hekimlerin ise hayvancılığın yoğunlukta olduğu bölgelerde yoğun olarak istihdam edilmesine dikkat ettik.

Alımı yapılacak personelin pozisyonlarının vize işlemleri Maliye Bakanlığında tamamlandı. ÖSYM Başkanlığı ile birlikte yerleştirme işlemleri çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. ÖSYM'nin belirleyeceği yerleştirme takvimi doğrultusunda müracaat ve yerleştirme işlemlerine başlanacak. Tercihler, büyük ihtimalle Ramazan Bayramı sonrası alınmaya başlanacak.

Öte yandan Tarım Kredi Kooperatiflerine alınacak 500 kişinin başvuru süreci neticelendi. Müracaatlara yönelik ön incelemelerin tamamlanmasının ardından mülakat yapılacak. Mülakata katılmaya hak kazanan adaylar ile mülakat yer ve saati 19 Haziran'da açıklanacak.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na (TKDK) ise yıl içinde 200 kişi alacağız. Bu konudaki detayları ise önümüzdeki günlerde netleştireceğiz."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mühendis çok teknisyen yok
Mühendis çok teknisyen yok - 4 yıl Önce

Bakanlığa, İl ve İlçe Müdürlüklerine teknisyen ve tekniker kadrosunda alım yapılmalıdır. ANCAK BAKANLIĞA TEKNİSYEN OLARAK GİREN ÇALIŞANLAR İDARECİLERİNİN GÖZ YUMMASI İLE HEM ÇALIŞIP DEVLETTEN MAAŞ ALIP HEM DE ÜNİVERSİTEDE OKUTULMAMALILAR. HANGİ VELİ AYDA 2000-2500 TL VERİP ÇOCUĞUNU ÜNİVERSİTEDE OKUTABİLİR. BU HAKKANİYETE AYKIRI. VATANDAŞ TEKNİSYEN OLARAK İŞE GİRİP 4 TANE SORU YAPIP ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİNDE OKUYOR. 4 SENE BOYUNCA OKUL ZAMANI İŞE GİTMİYOR. BU ADİL Mİ? İKİ GÜN İŞE GİTMEDİ DİYE İNSANLAR NE CEZALAR ALIYOR. BAKANLIK TEFTİŞ KURULU UYUYOR MU? HEM ÇALIŞIP HEM İŞE GİTMEDEN ÜNİVERSİTE OKUYANLARIN İDARECİLERİ 80 MİLYON VATANDAŞIN HAKKINI YEDİĞİNİZİN FARKINDA MISINIZ? BAKAN BEY ÇÖZÜM BULUR. Mühendis plan yapar teknisyen uygular.

iş konusu
iş konusu - 4 yıl Önce

Bu 200 kişi alınacak hangi pozisyonlarda olacak ?

TMO ya niye almıyor bakanlık
TMO ya niye almıyor bakanlık - 4 yıl Önce

Ben TMO çalışanıyım şuan eksper teknisyen mühendis muhasebeci depo memuru ihtiyaç var alım var personel yok sıkıntı var liman salonlarında ve ajans şubelerde TMO batırmak bitirmek için yapılıyor bunlar amaç zarara sokup özelleştirme sayın bakan açıklama yap TMO şuan sıkıntılı personel niye alınmıyor

Bu kadar mı
Bu kadar mı - 4 yıl Önce

Sayın bakanım tarım mezunu dolu işsiz var ziraat mühendisi teknisyeni eksper TMO niye personel almıyor yazık degilmi bu insanlara kurumun ihtiyacı var bunu çalışanlar bile söyledi siz niye görmüyor duymuyor susuz bunu amaç TMO yu bitirmek kapatmak mı açıklayın

Tarım personel
Tarım personel - 4 yıl Önce

Bakanlığın ara elemana ihtiyacı vardır.Mühendis veteriner fazlasıyla var.Teknisyen ve tekniker kadroları boş fakat nedense almıyorlar.Maaşlar arasında 1000-1200 tl fark var fakat aynı işi yapıyorlar.Yurtdışında ara elemanlar tercih ediliyor.

banner151

banner251