Tarım Bakanı Fakıbaba yeni ekibiyle yola devam edecek!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Fakıbaba'nın göreve gelmesiyle birlikte başlayan 'yeni ekip beklentisinin' bayram sonrası gerçekleşeceği iddia edildi. Meydaurfa.Com'dan Nedim Atilla'nın haberine göre, Fakıbaba bayram sonu yeni ekibiyle yoluna devam edecek.

Tarım Bakanı Fakıbaba yeni ekibiyle yola devam edecek!
banner200
banner217

GECENİN GEÇ SAATLERİNE KADAR ÇALIŞIYOR

Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olmasından buyana Belediye Başkanlığı dönemindeki gibi, şafak vakti göreve başladığı ve gecenin geç saatlerine kadar toplantılar gerçekleştirdiği kaydedildi.

ATAMALAR İÇİN DÜĞMEYE BASACAK

Haberde, Fakıbaba'nın ülke tarımının gelişmesi için yoğun çaba sarf ettiğine dikkat çekilerek, “Fakıbaba, bayram sonunda atamalar için düğmeye basacak ve kendi ekibini kurmuş olacak" denildi.

GENEL MÜDÜRLER DEĞİŞECEK

Edinilen bilgilere göre Bakan Fakıbaba, şube müdürlükleri ve daire başkanlıklarının yanı sıra Genel Müdürlük düzeyinde de atamalar gerçekleştirecek.

ÖNEMLİ GÖREVLER VERECEK

Bakan Fakıbaba'nın, kendisine yakın birkaç isme önemli görevler vereceğine işaret edilen haberde, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü ve Personel Genel Müdürlüğüne Belediye Başkanlığı dönemindeki ekibinde yer alan Şanlıurfalı isimlere görev vereceği ileri sürüldü.

MEVCUT URFALILARIN DURUMU NE OLACAK?

Atamalar öncesinde gözler, Bakan Faruk Çelik'in döneminde atamaları gerçekleşen Urfalı bürokratlara çevrildi. Urfalı bürokratların durumunun ne olacağı merak konusu oldu. MEDYAURFA.COM editörlerinin edindiği bilgilere göre, Urfalı bürokratlar bakanlıkta kalacak fakat bir kısmının görev değişecek.

BAKANLIKTAKİ URFALI SAYISI ARTACAK

Mevcut Urfalı bürokratların bakanlıkta görevlerine devam etmesi ve yenilerinin de göreve başlamasıyla birlikte, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Fakıbaba ile birlikte Şanlıurfalı bürokratların sayısının artacağına işaret edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Antalyalı ve Diyerleri
Ahmet Antalyalı ve Diyerleri - 3 yıl Önce

TKDK inşallah bu yönetim gider. Adamlar o kadar rahatlar ki 1,5 yıl sonra kurumu toplayıp tanışma merasimi yapıyorlar. Hadi bayram sonu görevden alınırsa inşallah 'elveda' yapmadan gider. Ama bilemiyorum sürekli diyor, benim arkamda Başbakan var Cumhurbaşkanı var beni tanıyorlar diye, bakalım ne kadar tanıyorlar mış miş muş müş. Ama Ahmet Antalyalının değil ben gerisinin ( Koordinatörlerin) halini düşünmek istemiyorum. O koltuklar öyle gözlerini bürümüş ki, sanki emekli olunca da sırtlayıp gidecekler gibi. İ'LAY-I KELİMETULLAH der ki 'Her yükselen, muhakkak bir gün düşecektir' O kin, hırs, şevk, şan ve şöhret hırsı gözlerini bürümüş olanlara yazık ki ne yazık.

Müfettiş
Müfettiş - 3 yıl Önce

Hayırlı olsun arkadaşlar cuma ve engec pazartesi nasip olursa köklü deyişiklik var allah nasip ederse adelet yerini bulacak kuruma işi bilenide bilmiyenide sok tular taminimki secimlerde millet vekili adayı olacak ama yedirmezler öyle birdünyayok yeni genel müdürümüz şimdiden hayırlı olsun işin ehli geliyor bukurum saipsiz deyil bunu herkez böyle bilsin gitdikce kurum kötüye kidiyor bundan yönetimde sorumlu tarnetde sıkındı var taresk şirkedinde sıkıntıvar hangi birini söyleyim şir ketlerin durumu ortada in şallah sayın bakanım gerekeni yapar yapacagınada inanıyorum kurum icler acısı ttk?

- 3 yıl Önce

Tkdk da eş durumundan mağdur ettiklerinizin ahirette hesabını nasıl vereceksiniz ?

Müfettiş
Müfettiş - 3 yıl Önce

Evet genel müdürden sonra yönetimede sıra geliyor ilktafa bukurumda böyle bir yönetim gördük maşallah kurumun anasını aglatdılar yönetimede calışanlar haklarını helal etmiyorlar cünkü yönetim olarak kimsenin hakkını savunmaya gerek görmediler ozaman orda oturmanın bir anlamı kalmamıştır ?

Müfettiş
Müfettiş - 3 yıl Önce

Hayırlı olsun arkadaşlar yeni genelmüdürünüz sayın bakanım cok teşekkürler müjdeli birhaber ttk tamam bayram sonrası mazlumun ahını almayacaksın ic birzaman ??

Mahşerde davacıyım
Mahşerde davacıyım - 3 yıl Önce

İki aydır üst bölgeden alt bölgeye atama bekliyoruz. Her aradığımızda yazınız imzada denildi.Bugün ankaraya geldik derdimizi dinleyen bile bulamadık.Bir memur adamı olan birkaç kişinin imzalandığını söyledi. Bakın okullar açılıyor Allahtan korkun.Sayın Bakan atamaları durdurma sebebiniz ve gerekçeniz nedir? Çoluk çocuğunuz yok mu sizin. Bakın okullar açılıyor ama biz iki aydır imza bekliyoruz.Mahşerde davacıyım sizden.Rabbime havale ediyorum sizi.Allah müstehakınız neyse onu versin.

Hırsız kılıç
Hırsız kılıç - 3 yıl Önce

EYYD Başkanlığındaki (son 7ayda) yolsuzluklar ne olacak.Unutulacakmı?Bütün bakanlığın şahit olduğu ve konuştuğu usulsüzlüklerin inşallah hesabı sorulur.

- 3 yıl Önce

tam 1,5 aydır üst bölgeden alt bölgeye tayin için bekliyoruz. eşimin tayini çıktı (başka kurum), evi götürmek zorunda kaldık. ben misafirhane köşelerinde sürünüyorum. okullar açılacak, çocuk küçük. eşim tek başına yetemiyor. bir an önce tayinin açılmasını bekliyoruz. mağduruz.


banner151

banner251