İŞKUR Genel Müdürü Yazıcı, Tarım Bakanlığı Müsteşarı oldu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı belli oldu. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarlığına atandı.

İŞKUR Genel Müdürü Yazıcı, Tarım Bakanlığı Müsteşarı oldu
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile ilgili atama kararları bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarlığına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Ali Aybey de Tarım Bakanlığı Müşavirliğine atandı.

Böylece Tarım Bakanlığı Müsteşarlığına beklenen bir isim atandı. Nusret Yazıcı'nın ismi uzun bir süredir konuşuluyordu.

NUSRET YAZICI KİMDİR?

Nusret Yazıcı, 1974 yılında doğdu.

Yazıcı, lisans öğrenimini Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde, yüksek lisans ve doktorasını ise aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Muhasebe Finansman alanında tamamladı.

Maliye Bakanlığında görev yaparken akademik hayata geçen Yazıcı, öğretim elemanı olarak Erciyes Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesi'nde bulundu. Yazıcı daha sonra Yrd. Doç. Dr. unvanıyla Artvin Çoruh Üniversitesi Artvin Meslek Yüksek Okulunda Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. Son olarak Artvin Çoruh Üniversitesi Hopa Meslek Yüksek Okulu Müdürü olarak görev yaparken 25 Nisan 2012 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile İŞKUR Genel Müdürü olarak atandı.

Dr. Nusret Yazıcı, Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Yönetim Kurulu üyesidir.

İyi derecede İngilizce bilmekte olan Yazıcı evli ve iki kız çocuk babasıdır.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 01:38
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yatarak hizmet devri bitti çok şükür
Yatarak hizmet devri bitti çok şükür - 5 yıl Önce

Yöremizde ziraatçiler ve veterinerler köylerimize geldiğinde "5 köy bir işletme yapmıyor", inşallah arazi toplulaştırması olur, köylü, küçük çiftçi bırakır bu işleri de şirketler alır, biz de 30 köye bölünmeyiz ne iş yaptığımızı biliriz demişlerdi. O öantık geçmiş Bakan'ın vizyonuydu. Ak Partinin güzel bir özelliği var, yanlışı deneyerek buluyor ve düzeltiyor. Bu halkı ezici ağalara hizmet eden güneydoğu kafaları Bakanlıktan temizleniyor elhamdülillah. 100 bin ziraat mühendisi yıllardır hep sizden birileri yönetimdeydi ne hale getirdiniz yarım ve hayvancılığı. Tarsim' in engellenmesi de her şey sizin eseriniz. Şimdi yeni bir gün, yeniden göreceksiniz ki çalışmayana kapının önü gözükecek. Halka hizmeti Hak'ka hizmet görmeyen, şirketleri tarımda bekleyip belki iş kapar kesemizi doldururuz diyen personel istemiyoruz. Saki o şirket gelse senin gibi tembeli çalıştıracak mı Allah aşkına? Dr.Nusret Yazıcı'ya başarılar diliyorum. Dualarımız sizinle. Köylüye, çiftçiye sahip çıkın, dev lirketlr, besiciler, işletmelrin tuzu kuru. Yatan memuru alın görevden. Kçylüye tepeden bakan, burun kıvıran mekurları da, teknik personeli sahada istiyoruz. İlçe Tarım Müdürlüklerinde boyalı süslü sivri topuklu tarlaya, ahıra, sürüye girmeyen, arabadan inmeyen, ojeli personel istemiyoruz.

boyali iş kaçkinlari
boyali iş kaçkinlari - 5 yıl Önce

Kara çoban olarak yorum yapan demişki:Boyali cilali,sivri topuklu olup bu nedenlerle tarlaya gitmem,ahira girmem.yazi yazmam.diyen bayanlar varsa çalıştirmayayin.kara çoban diger kurumlardan iş kaçkınlara tarim bakanligina gelmesinmi?(Saygideğer bayan arkadaslarimiz istisnadir.10 erkekten daha verimli olanlar var).iş kackini bayanlara kimse bir sey yapamaz.Orneğin meclise bir o gitsin bir de sen git.kimin işi gorülür?İl mudurunun ,valinin yanina gidin bakalim kimi dinlerler.?Boyali bir bayan dururken saçlı-sakallı,bıyiklı muhteremi kim dinler?Çalışkanliga kaç kisi bakar?Şimdi de böyle olmayacağını umuyorsan hayal kırikligina uğrarsin.İstersen denede gör bayan personelin çekim merkezini

- 5 yıl Önce

yaklaşık 15-20 gün önce sitenizde müsteşar olarak adı geçiyor dediğiniz sayın Nusret YAZICI, 26 ocak 2016 tarihiyle müsteşarlığa atanmıştır. isabetli istihbaratınız için sitenize teşekkür ederiz.

Demekki biz bilmiyoruz
Demekki biz bilmiyoruz - 5 yıl Önce

Bakan, Bakan Yardımcısı, Müsteşar biri bari tarım insanı olsaydı raziydik. Biz bu adamlara tarımı nasıl anlatacağız. Allah yardım etsin tarım camiasına.

isabet
isabet - 5 yıl Önce

Yapacak başka yol kalmadı.iyi insanlarin şansı yok.arada isimleri dolaşan kaşarlanmiş bürokratları düzeltmek zordur.dışardan gelen belki tarafsiz bakar.bozulana kadar devam etsin bakalım.bura kurtlar sofrası iş kura benzemez.

- 5 yıl Önce

hayırlı olsun sayın müşteşarım

Wapes
Wapes - 5 yıl Önce

Yeni tarım bakanlığı müsteşarı İşkur genel müdürü Nusret Yazici ayrıca wapes yönetim kurulu üyesi değil yönetim kurulu başkanıdır

Barodan yada Hukuktan Denizcilik isletmeciliginde iyidir
Barodan yada Hukuktan Denizcilik isletmeciliginde iyidir - 5 yıl Önce

Ben anlamiyorum kisinin adinada yorum yapmiyorum... değerli insandir... aşa eğitim alamamis iyi Ziraat fakultesinden menzun olan kisi daha faydali olurdu... su olay buna benzer bi kisi amilyat olacak doktor yok veteriner getirdik bile olmuyor biz kasap getirdik...


banner151

banner251