" />

Fakıbaba: Çiftçiyi tefeciye mahkum etmeyeceğiz!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çiftçiye para lazım olduğunda tefeciye mahkûm etmeyeceklerini vurguladı. Yılda üreticiye 2 kez destek verileceğini söyleyen Fakıbaba, “Biz her zaman üreticinin ve tüketicinin yanındayız" diye konuştu.

Fakıbaba: Çiftçiyi tefeciye mahkum etmeyeceğiz!
banner200
banner217

Polatlı'da ziyaretlerde bulunan Bakan Fakıbaba, tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik yeni bir çalışma içinde olduklarını ifade etti. Buğday ithalatında gümrük vergisinin düşürülmesinin çiftçiyi zorda bıraktığına yönelik çıkan haberlere cevap veren Fakıbaba, "Şu anda buğday ithalatı var mı? Yok. Olduğu zaman biz ne güne duruyoruz burada. Biz her zaman üreticinin ve tüketicinin yanındayız" diye cevap verdi. Bakan Fakıbaba, çiftçilere üçüncü müjdeyi de tarımsal desteklemeler konusunda verdi. Fakıbaba, daha önce yılda bir kez ödenen desteklemelerin sonbahar ve ilkbaharda olmak üzere iki defada ödeneceğini belirterek, Çiftçiye paranın lazım olduğu zamanda üreticimizi tefeciye mahkum etmeyeceğiz" diye cevap verdi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
tmo
tmo - 3 yıl Önce

zamanında fiyat açıklanırsa tüccarında elinde kalmayız.

Müsteşar
Müsteşar - 3 yıl Önce

Bilen veya duyan varmıdır? Varsa lütfen buraya yazsın. Müsteşar masasını toplamadımı daha. O moralsiz asık yüzünü görmeyi çok isterdim.

LEGAL
LEGAL - 3 yıl Önce

Müsteşarların nasıl atandığını gayet iyi biliyorum bay çok bilmiş. Üçlü kararnameyle gelirler ve inşallah en kısa zamanda yine üçlü kararnameyle gidecektir. Ne çok savunuyorsun müsteşarı, yoksa senmisin. Eğer sensen masanı topla, gidişin çok yaklaştı

Hep aynı açıklamalar
Hep aynı açıklamalar - 3 yıl Önce

Sayın bakanım bulunduğunuz makam laf değil iş üretme yeridir lütfen artık aynı tarzaçıklamaları yapmayın icraatları bekliyoruz saygılar

Admin
Admin - 3 yıl Önce

Admin yazdıklarımızı neden yayınlamıyorsunuz?

İş bilmeyenle iş yapılmaz.
İş bilmeyenle iş yapılmaz. - 3 yıl Önce

Siyasi söylemler artık çiftçileri bıktırdı. İcraat gerekiyor. Çiftçi perişan oluyor. Her gün daha da kötüye gidiyor. Ciddi bir tarım krizi geliyor. Ama siz ithal eder temiz kirli ne varsa ülkeye getirir günü kurtarırsınız. Seçimde de kim kimi kurtarır görürüz artık.

müdürü siyasiye mahkum etmeyin
müdürü siyasiye mahkum etmeyin - 3 yıl Önce

Çfitçiyi tefeciye müdürleri siyasilere mahkum etmeyelim. Bence siyasi referans yerine adalet, şeffaflık ve objektif kriterleri gelmeli, müdür yerdeğiştirmelerinde hizmete bakılmıyor adamına göre uamele yapılıyor. 70 bile alamayansiyasi referanslı müdürlerle bu iş olmaz. haklıya hakkını vermek lazım. Müdür rotasyonlarının ağustos ayı içinde sonuçlandırılmasını bekliyorum.

icraat
icraat - 3 yıl Önce

(söz veripte yapmadığınız yapmayacaklarınızın teminatıdır sayın bakan ) bırakın bu laf canbazlıgını bol keseden atmayı çifçi artık bıktı her gelen yeni birşey söylüyor.yıllardır neleri söz verdiğinizi millet çok iyi biliyor.sorun rastgele bir çiftçiye borçlu olmadıgı banka varmı ?sizden extra birşey bekliyen yok beklentimizde kalmadı yapmanız gerekenleri zamanında yapın yeter.


banner151

banner251