Bakan Fakıbaba: Kurbanlıklar için ESK devreye girecek!

Kurbanlık hayvan üreticilerine müjdeli haberi veren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kurban Bayramında satılmayan hayvanların Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacağını söyledi.

Bakan Fakıbaba: Kurbanlıklar için ESK devreye girecek!
banner200
banner217

Adıyaman'da Tarım Sektörü Ortak Akıl Toplantısına katılan Fakıbaba, Kurban Bayramının oldukça rahat geçeceğini kaydetti. Fakıbaba, “Herkesin et yiyebileceği bir sistemi kurabilmek üretici de mutlu olacak, aradaki kasabından sanayisine kadar bütün arkadaşların da bu sistemi kuracağımıza inanıyorum. Allah'ın izniyle ve en son tüketen arkadaşımızda gerçekten kendi kesesine uygun nedir, ben kıyma yiyorum kuşbaşı yiyorum yani onu mutlu bir şekilde alacağına inanıyorum. Çalışmalarımız artık son safa ya geldi. Bayramın rahat geçeceğine inanıyorum ve biz et süt kurumu olarak ta eğer satılmayan hayvanlar olursa değeri üzerinden et süt kurumuna kurbanlık hayvanları alacağımızı şimdiden açıklıyorum" diye konuştu.

Bakan Fakıbaba, şunları kaydetti:

İnşallah iyi bir bayram geçireceğimize inanıyorum. İyi niyetli olacağız, samimi olacağız, fırsatçı olamayacağız. Burada bir birimizi seveceğiz, sayacağız değil mi, herke parasını da kazanacak. Tüketici de hakikatten proteini şu mübarek günde alabilecek" dedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Antibiyotik Hormon sorunu
Antibiyotik Hormon sorunu - 3 yıl Önce

Sn Bakanım, Et sorunu saglıklı hayvanlar ile saglanır. Hastalıklardan ari hormonsuz etin tüketiciye ulaştırılmasıda en büyük başarı sayılacaktır.

banner151

banner251