Arpa fiyatlarının 6 bin liranın üstünde seyretmesi hayvancılıkta maliyetleri artırırken, saman fiyatları da yakından takip ediliyor. TİGEM, hububat sapı satışlarına başladı. Peki balya saman fiyatları kaç lira? 

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) hububat sapı satış ihalelerine başladı. Sulu tarım arazilerinde ekilen arpa ve buğdayı hasat işlemlerinin hemen ardından hububat sapını ihale ile satışa çıkaran TİGEM, bu yıl ilk satışını Ceylanpınar Tarım İşletmesinde yaptı. Geçtiğimiz günlerde 40 bin dekar alanda hububat sapı, dekara 135 liradan satıldı. Bu fiyata göre 1 ton saman fiyatı 540 liraya gelirken, bu maliyetlere nakliye ve diğer masraflar dahil değil

TİGEM ÇUKUROVA VE CEYLANPINAR'DA TOPLAM 158 BİN DEKAR PARSELDE BUĞDAY SAPINI İHALE İLE SATACAK

TİGEM hububatta ne ekip ne biçiyor artık takip edilemiyor! İşletmeler itibariyle hasat cetveli 2 yıldır yayınlanmıyor! TİGEM hububatta ne ekip ne biçiyor artık takip edilemiyor! İşletmeler itibariyle hasat cetveli 2 yıldır yayınlanmıyor!

TİGEM, bugün (16 Haziran) Çukurova Tarım İşletmesinde 6 bin 426 dekar hububat sapı satış ihalesi açık artırma usulü ile yapıldı. İhalede oluşan fiyatlar henüz açıklanmadı. Diğer yandan yarın (17 Haziran) ise Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü 151 bin 672 dekar parselde buğday sapı satış ihalesi yapılacak. İhalede oluşacak fiyatlar saman fiyatlarının nasıl bir seyir izleyeceğini de ortaya koyacak.