Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün yapmış olduğu proje ile Mihalgazi ilçesinde yetiştiricilik denemelerine başlanan ve başarılı sonuçlar elde edilen Antep Fıstığı Yetiştiriciliği ilçede her yıl daha da yaygınlaşıyor.

Mihalgazi ilçesinde menengiç ağaçlarının antepfıstığı olarak aşılanması çalışmaları kapsamında 20.06.2022 tarihinde Mihalgazi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Gürel ve İlçe Müdürlüğü teknik personeli tarafından Dokuzmayıs Mahallesinde uygulamalı aşılama eğitimi ve aşılama çalışması yapıldı. İlçede bulunan binlerce menengiç ağacının antepfıstığına dönüştürülmesi için her yıl antepfıstığı ağaçlarının aşılama dönemi olan 15-30 Haziran tarihleri arasında aşılama işlemi sürdürülüyor. 

ANTEP FISTIĞI ESKİŞEHİR'İN TARIMSAL ÜRETİMİNE KATKI YAPMASI AMAÇLANIYOR 

Yapılan bu çalışmalarla ilçede antepfıstığı üretiminin artırılması, kırsal alanda yaşayan üreticilerimiz için alternatif bir gelir kaynağı sağlamak ve Eskişehir tarımsal üretimine katkı yapmak amaçlanıyor. Antepfıstığı üretiminin yaygınlaştırılması amacıyla yapılan aşılama işlemlerine altyapı koşulları uygun olan Sarıcakaya ve Mihalıççık ilçelerinde devam edilecek.

Çiftçi buğdayı 6.20 liradan sattı TMO bir ay sonra buğday alımına başladı! Söke'de TMO tepkisi! Çiftçi buğdayı 6.20 liradan sattı TMO bir ay sonra buğday alımına başladı! Söke'de TMO tepkisi!