Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ve karma yem sektörünün öncü şirketlerinden Ofis Yem’in sektöründe ilk olma özelliği taşıyan halka arzı sonuçlandı. Garanti BBVA Yatırım liderliğinde 10 - 11 Ağustos 2023 tarihleri arasında “Borsada Satış” Yöntemi ile Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da pay başına 27,20 TL sabit fiyatla gerçekleşen halka arzın büyüklüğü 618,8 milyon TL oldu.

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından paylaşılan verilere göre talep sonucunda nominal halka arz büyüklüğü olan 22.750.000 TL’nin 2,74 katına denk gelen filtrelenmemiş 62.404.593 TL nominal değerli talep geldi.

Halka arzda toplam 1.422.620 yurt içi bireysel yatırımcı, 292 yurt içi kurumsal yatırımcı, 2.089 yurt dışı bireysel yatırımcı olmak üzere toplam 1.425.001 yatırımcı 22 milyon 750 bin TL nominal değerli payın alımını gerçekleştirdi.

Yatırımcıların ilgisinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Ofis Yem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Agah Mamaloğlu, “Ofis Yem’in 30 yıllık yolculuğunda önemli bir kilometre taşını daha geride bırakırken halka arzımızı başarıyla sonuçlandırdığımız için oldukça gururluyuz. Şirketimize inanan tüm yatırımcılarımızın ilgisine ve güvenine teşekkür ederiz. Köklü tecrübemiz, güçlü ortaklık yapımız ve yatırımcılarımızdan aldığımız destekle büyümemizi sürdürmeyi ve ülke ekonomimize sağladığımız katma değeri artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Bakana yetişemiyorum diyerek makam aracını değiştirdi! Bakana yetişemiyorum diyerek makam aracını değiştirdi!

Ofis Yem’in payları 16 Ağustos Çarşamba günü Borsa İstanbul’da çalacak ilk gong ile Yıldız Pazar’da “OFSYM" koduyla işlem görmeye başlayacak.