Tarım Kredi, ortaklardan aldığı ürünü değerlenince satacak!

Tarım Kredi Kooperatifleri, ortaklardan aldığı tarımsal ürünleri, TMO depolarında muhafaza edecek. TMO depolarında muhafaza edilen ürünler uygun piyasa şartları oluştuğunda kooperatiflerce hem TMO'ya hem de diğer alıcılara satılabilecek.

Tarım Kredi, ortaklardan aldığı ürünü değerlenince satacak!
banner200
banner217

Tarım Kredi Kooperatifleri, TMO Genel Müdürlüğü ile ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında birim kooperatiflerce ortaklardan alınan tarımsal ürünlerin TMO depolarında muhafaza edilmesi amacıyla 'İşbirliği Protokolü' imzaladı.

Tarım Kredi Kooperatifleri açısından önemi günden güne artan ve tarımda sürdürülebilirliğe önemli katkısı olan ürün değerlendirme faaliyetlerine yönelik planlanan projeler ve çalışmalar Merkez Birliği Pazarlama Daire Başkanlığınca 2017 yılının başından itibaren hızla uygulamaya konuldu.

Bu çerçevede, birim kooperatiflerce ortaklardan borca karşılık veya bedeli nakit ödenmek suretiyle alınan arpa, buğday, mısır, çeltik gibi tarımsal ürünlerin TMO depolarında muhafaza edilmesi amacıyla Tarım Kredi Kooperatifleri ile TMO Genel Müdürlüğü arasında “İşbirliği Protokolü" imzalandı.

12 Haziran'da imzalanan protokol çerçevesinde ülke genelindeki birim kooperatifler, kendilerine ciro edilmek suretiyle gelirlerinde sürekliliğin sağlanabilmesi adına ortaklarından aldıkları tarımsal ürünleri TMO depolarına koyarak, piyasada uygun fiyat koşulları sağlanana kadar bekletebilecekler.

Ayrıca yapılan bu protokol ile ürün değerlendirme kapsamında; kooperatiflerin ürün depolama sıkıntısı ortadan kalkacak ve Tarım Kredi Kooperatifleri'nin çiftçiler lehine fiyat istikrarı sağlama hususunda eli güçlenirken TMO depolarında muhafaza edilen ürünler uygun piyasa şartları oluştuğunda kooperatiflerce hem TMO'ya hem de diğer alıcılara satılabilecektir.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
hiç sanmıyorum
hiç sanmıyorum - 4 yıl Önce

Tarım kredi kooperatifleri bu alım işlerinde çok acemice davranıyor .Üstelik çifçinin yanında olacagı yerde bölgenin tüccarlari ile agız birligi yapıp devletin belirlemiş oldugu taban fiyatın çok çok altında alım yapıyor bizzat yaşadıgım bir olay.Adı üstünde taban fiyat ama malesef hiçbir yaptırımı yok.şuda ayrı bir saçmalık tmo deposunu nıye kullanır demek ki tmo dan tamamen ümidimizi kesmemiz lazım.

İNANMADIM
İNANMADIM - 4 yıl Önce

TARIM KREDİ KOOP. VE İŞTİRAKLERİNDE BU ALIM VE SATIM ORGANİZASYONUNU YAPACAK BASİRET SAHİBİ PERSONEL MAALESEF YOK. TOPU HEP BİR ÜSTLERİNE ATARLAR OLAN YİNE ÇİFTÇİNİN ÜRÜNÜNE OLUR.NEREDE O ESKİ İNSİYATİF ALABİLEN İDARECİLİK ANLAYIŞI. TKK MÜFETTİŞLERİNE DE İŞ ÇIKAR UYGUN PİYASA ŞARTLARI OLUŞANA KADAR ÜRÜNLERDE OLABİLECEK FİRELERİ SAYMAK İÇİN BOL BOL SEYAHAT EDERLER HATTA EMEKLİ MÜFETTİŞLERİ BİLE TEKRAR İŞE BAŞLATIRLAR, İYİ SAYAN MÜFETTİŞLER İÇİ BOŞ RAPORLAR YAZIYOR VE ÖDÜLLENDİRİLİYORLAR BU KURUMDA YAKIN ZAMANDA ÇOK ÖRNEĞİ OLDUĞU GİBİ. BU TMO NUN DEPOLARINA GEREKSİZ YERE ÜRÜN KOYUP YÜKSEK DEPO BEDELLERİ ÖDEYEREK TMO YA BİR PARA KAYNAĞI YARATMA PROTOLÜYMÜŞ GİBİ GELDİ BANA İNŞ. YANILAN BİZ OLURUZ.

İnanalımmı
İnanalımmı - 4 yıl Önce

Tarım kredideki müdürlerin en yakın sanayiciye satmıyacağına inanalımmı müdürler ve çalışanları kontrol altına alalım tüm tarım kredi araçları ve sanayici kamyonlarına gprs takalım o Zaman takip sisteminden kontrol altına alalım

Güvenliğini çiftçiler yapsın
Güvenliğini çiftçiler yapsın - 4 yıl Önce

Tarım krediye mal verdiğimizde güvenliğini çiftçiler yapsın olurmu tmo depolarının boş kalmadığını görürüz hep birlikte hem

banner151

banner251