Tarım Kredi İhsan Kalkavan’ın hisselerini satın aldı

Tarım Kredi Kooperatifleri, Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden İhsan Kalkavan'ın Işık Sigorta'daki hisselerini de satın aldı. Kalkavan'ın yüzde 8.20 oranındaki hissesinin karşılığı olarak 3.9 milyon lira, Asya Katılım Bankası'nın Birleşik Fon Bankası'ndaki hesabına yatırıldı.

Tarım Kredi İhsan Kalkavan’ın hisselerini satın aldı
banner200
banner217

ÖZEL HABER

Tarım Kredi Kooperatifleri, sigorta şirketine yönelik satın almalara devam ediyor. Asya Emeklilik ve Işık Sigorta'nın yeni ismi 'Bereket Sigorta' olarak belirlenirken, Işık Sigorta'nın 3'üncü şahıslara ait hisselerinin de bir kısmı satın alındı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)'ye devredilen Işık Sigorta'nın Bank Asya'ya ait yüzde 66.6'sı hisseleri geçtiğimiz Şubat ayında yapılan ihale sonucunda Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından 34.5 milyon liraya satın almıştı. Tarım Kredi Kooperatifleri, yüzde 66.6'nın dışında kalan Işık Sigorta'nın üçüncü şahıslara ait hisselerinin bir kısmını da ihalede oluşan hisse bedeli üzerinden aldı.

Tarım Kredi'nin yeni sigorta şirketi 'Bereket Sigorta' oldu! HABER İÇİN TIKLAYIN

Buna göre aralarında Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden İhsan Kalkavan'ın da bulunduğu Refik Yavuz Kalkavan, Gülsüm Betül Karagöz, Mehmet Berksan, Yusuf İzzettin İmre ve Mustafa Büyükateş'in Işık Sigorta'daki hisseleri satın alındı. Tarım Kredi Kooperatifleri, Işık Sigorta'nın yüzde 16.83'üne karşılık gelen bu satın almaların karşılığında 8 milyon 89 bin lirayı geçtiğimiz Şubat ayında Asya Katılım Bankası'nın Birleşik Fon Bankasındaki hesabına yatırdı.

Işık Sigorta'da; İhsan Kalkavan'ın yüzde 8.20, Refik Yavuz Kalkavan'ın yüzde 4.37, Gülsüm Betül Karagöz'ün yüzde 3, Mehmet Berksan'ın yüzde 0.93, Yusuf İzzettin İmre'nin yüzde 0.10 ve Mustafa Büyükateş'in yüzde 0.08 hissesi bulunuyordu.

Bu satın almalarla birlikte Tarım Kredi, Işık Sigorta'nın yüzde 83.34'ünü almış oldu.

Ünlü işadamı ve Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden İhsan Kalkavan hakkında FETÖ 'silahlı terör örgütü üyesi' olduğu iddiasıyla geçtiğimiz Kasım ayında yakalama kararı çıkartılmıştı.


YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Tarım kredi bizim kuruluşumuz amma bizim dediğimiz olmuyor.Biz idareciler den hizmet ve ucuz girdi piyasa şartlarında hizmet istiyoruz.Onlar sigorta ve şirket alıyorlar.Bizim paralarımızla şirket slmayın oraya verdiğiniz paralarla bize ucuz girdi sağlamalılar.Bize yıllardır kar paylarımızı vermiyorlar ALLAH a havale ediyoruz idarecileri.Bunu asla unutmamalılar.HERŞEYİN SONU VAR.YERİNDE MAKAMINDA SONU VAR VE BİRGÜN AHİRET HESABIDA VAR.Saygılar

feto
feto - 4 yıl Önce

mücadele böyle olur zaten uncu tatlıcı ayakabici at içeri büyüklere öde parayı maşallah .samimiyete bak meydanlarda bağır ondan sonra trilyonları ver hemde gariban çiftçinin allah ıslah etsin .terör örgütüne ait bu işletmelere neden tarimkredi alır anlamadım başka birlikler ilgilenmezsen bu merak neden acaba

TARIM KREDİ
TARIM KREDİ - 4 yıl Önce

ARKAŞLAR EMİN OLUN BOYU BİR OTOUZ BEŞ OLAN VE İKİ YILLIK İLAHİYATCI BİR ŞAHIS BU HİSSELERİ ALMIŞ BU ŞAHSIN VE MUS,BETİN GİRDİGİ EL ATTIGI HİÇ BİR ŞEYDE HAYIR YOKTUR

CESUR YUREKLILER
CESUR YUREKLILER - 4 yıl Önce

Tarimkredi de Hak hukuk adalet dediğiniz zaman orada durun ust kademe yoneticileri cok cesurdur Allah'tan bile korkmazlar...

Vizyoner Bir Satın Alma İşlemi
Vizyoner Bir Satın Alma İşlemi - 4 yıl Önce

Önyargıları ile yorumlayanlar ne yazık ki, satın alınan sigorta şirketinin, çiftçi ortaklarına en uygun sigorta imkanlarını sunmak için satın alındığını görmekten uzaklar. Özellikle tarım sigortası alanında nev-i şahsına münhasır uygulamaların hayata geçirilebileceği ve bunun da kar saikinin ön planda olmaksızın uygulanabileceği tek mecra olan Bereket Sigorta ile sağlanabileceği gerçeğini gözden kaçırıyorlar. Bekleyelim ve görelim, sigortacılık alanında çiftçi ortaklarımızın menfaatine güzel gelişmeler olacak inşallah...Bu konjonktürde Tarım Kredi açısından uzun zamandır en güzel yatırımlardan biridir ve en uygun zamanda adım atılmıştır. Ortaklarımız Groupama'nın insafsızlığından kurtuldu, artık kredinin yanında sigorta da Tarım Kredi'den.

banner151

banner251