Tarımın lokomotif sektör olduğu Mardin'de yaklaşık 3 milyon dekar tarım alanının 2 milyon dekarında ekimi yapılan buğdayda hasat çalışmaları devam ederken, hasadın bittiği alanlarda tarlalarını süren çiftçiler, ikinci ürün olarak mısır ekimine başladı.

Tarımın lokomotif sektör olduğu Mardin'de yaklaşık 3 milyon dekar tarım alanının 2 milyon dekarında ekimi yapılan buğdayda hasat çalışmaları sürüyor. Mardin Ovası’nda hasadın bittiği alanlarda tarlalarını süren çiftçiler, ikinci ürün olarak mısır ekimine başladı. Yaklaşık 800 bin dönüme ekilmesi öngörülen mısırda bir milyon ton rekolte bekleniyor.

Son bir haftada buğday fiyatları kaç lira oldu? Tahıl gemileri Türkiye’de buğday arpa fiyatlarını nasıl etkiliyor? Son bir haftada buğday fiyatları kaç lira oldu? Tahıl gemileri Türkiye’de buğday arpa fiyatlarını nasıl etkiliyor?

TÜRKİYE GENELİNDEKİ MISIR ÜRETİMİNİN YÜZDE 8'İ MARDİN'DE ÜRETİLİYOR

Güneydoğu Anadolu Mısır Üreticileri ve İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hanifi Müslümoğlu “Mardin’deki üretim, Türkiye genelindeki mısır üretiminin yüzde 8'ine tekabül ediyor. Mısırımız çok güzel ve kaliteli. Bir dekarda 900 ile 1 ton 200 kilograma kadar verim elde ediyoruz” dedi