Hayvancılık Genel Müdürlüğü’nü kim yönetiyor?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Hayvancılık Genel Müdürlüğü'nü kim yönetiyor? Hayvancılık Genel Müdürlüğü'nü Bakanlık mı yönetiyor yoksa besiciler mi? Gazeteci-yazar Çapar Kanat, katıldığı bir televizyon programında ilginç bir iddiada bulundu.

Hayvancılık Genel Müdürlüğü’nü kim yönetiyor?
banner282

Kanal 42'de yayınlanan Tarım Masası programında ilginç bir tartışma yaşandı. Geçtiğimiz Cumartesi günü yayınlanan ve ülke hayvancılığının masaya yatırıldığı programa Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut ve Konya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Aşkın Yaşar konuk olarak katıldı.

KANAT'DAN BESİCİLER HAKKINDA ŞOK İDDİA!

Programa telefonla katılan gazeteci - yazar Çapar Kanat'ın besicilerle ilgili sözleri Türkiye Kırımız Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut'un tepkisini çekti. Besicilerin hayvancılık yapmadığını, fason hayvancılık yaptığını ileri süren Kanat, besilik hayvan ithalatının ülke hayvancılığına zarar verirken, besicilere tatlı kazançlar sağladığını iddia etti.

Kanat, fason hayvancılığı da şu sözlerle anlattı: "Uluslar arası hayvancılık gladyolarıyla Türkiye'nin yerli işbirlikçilerinin Türkiye'yi serbest pazar haline getirme durumu. Besiliği alıp Türkiye'de satmak, yabancı çiftçilere hizmet etmek demektir."

Kanat'ın, besicilerin hayvancılıktan anlamadığını sadece hayvan beslemeden anladıklarını söylemesi üzerine tartışma iyice alevlendi. Karabulut, Kanat'ın bu sözlerine tepki gösterirken, Kanat çarpıcı bir iddiada daha bulundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın hayvancılık bölümünü bakanlık değil besicilerin yönettiğini ileri süren Kanat, “Besicilerin istedikleri yapıldığı için ülke hayvancılığının beli doğrulmuyor" dedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakanım Genç Çiftçi Projeniz
Bakanım Genç Çiftçi Projeniz - 5 yıl Önce

Kıymetli Bakanım;
Genç çiftçileri köylerinde hayvancılık yaptıracağım dedin ve insanlara 30.000 TL lik beleş damızlık veya besi vereceğim diye tüm çiftçilerin ve TÜRK Hayvancılığına ayağa kaldıracak en büyük projeydi. Buraya her şey doğru ama ne yazık şimdi dağıtılan hayvanlar ise Macaristan en beğenilmedik 140-180 kg ağırlığında buzağımı desem yoksa bilmiyorum ne diyeceğim mechul. Damızlık değil bunlar sanki o memlekette ne kadar hayvan varsa toplanılıp getirilmiş böyle hayvancılık yapılmaz bakanım. Tabii bedava olunca şikayette yoktur.Bu hayvanlar TÜRK hayvancılığına katkı yapmaz buna kimler sebep oldu bunun araştırılması sorumlular hakkında işlem yapılmalıdır yoksa sizin düşüncenize sabote edilmektedir damızlık dağıtılmamıştır.

banner151