Ette KDV yüzde 1’e çekilsin!

İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (PERDER) Başkanı Ramazan Ulu, gümrük vergisinde yapılan indirimin et fiyatlarında indirim getirmeyeceğini aktardı.

Ette KDV yüzde 1’e çekilsin!
banner200
banner217

Başkan Ramazan Ulu, Türkiye'nin bir tarım ve hayvancılık ülkesi olduğunu, çözümün ithalatta aramak yerine, yerli kaynaklara ve cefakar üreticiye yönelinmesi gerektiğini vurgulayarak, "İthalat yerine, ette KDV yüzde 1'e çekilsin vatandaş eti yüzde 7 daha ucuza yesin" diye konuştu.

Ulu, şunları kaydetti:

"Marketlerimize et yüzde 1 KDV ile giriyor. Mevzuat gereği biz vatandaşa yüzde 8 KDV ile satıyoruz. Düzenleme bugün yapılırsa tüm marketler yarın sabah eti halka yüzde 7 daha ucuza satma imkanı bulacak. Bir başka deyişle kıymanın ve kuşbaşının kilogramını en az 3 TL daha düşük olacak. Kırmızı et temel tüketim maddelerinden biridir. KDV indirimi önerimiz sadece tüketiciyi değil, yerli üreticiyi de koruyacak."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
işe yaramaz
işe yaramaz - 4 yıl Önce

Mobilyada ,beyaz eşyada KDV sıfıra indirildi ,fiyatlar tek kuruş inmedi bundada işe yaramaz.

Genetik kontrol ve ıslah
Genetik kontrol ve ıslah - 4 yıl Önce

Yetiştiriciye direk yem destegi ve bütün veteriner hizmetlerş devletçe ücretsiz saglanmasının yanında Genetiksel ıslah (et. Süt verimi. Jalıtımsal hatalıklardan arilikl devletçe zorunlu yaptırılmalıdırki hayvan varlığı artsın, Et fiyatı ucuzlasın Kdv indirimiyle et fşyatı geçicş pansumanı andırır.

banner151

banner251