Türk Veteriner Hekimleri Birliği meslektaşlarına yapılan saldırıyı kınadı

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi, Muş'un Malazgirt ilçesi Karıncalı köyü, Düvenciler mezrasında görevi başında saldırıya uğrayan veteriner hekim Mustafa Ünlüoğlu'na yapılanları nefretle kınadı.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği meslektaşlarına yapılan saldırıyı kınadı
banner200

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi, açıklamasında şunları kaydetti: 

"Meslektaşımız Veteriner Hekim Mustafa ÜNLÜOĞLU, Muş-Malazgirt İlçesi Karıncalı Köyü, Düvenciler mezrasında programlı aşılama görevini ifa ederken saldırıya uğramıştır. Saldırıda meslektaşımız darp edilmiş ve Malazgirt Devlet hastanesinde bir cerrahi operasyon geçirerek, tedavi altına alınmıştır. Meslektaşımıza geçmiş olsun diyor ve acil şifalar diliyoruz.

Yapılan bu saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz!  Veteriner hekimlere ve yardımcı sağlık personeline karşı yapılan bu ve benzeri saldırılar gerekli yasal düzenlemeler ve tedbirler alınmadığı müddetçe devam edecektir.

Meslektaşımıza saldırıyı gerçekleştiren kişi hakkında hukuki süreç başlatılmış olup TVHB olarak bu sürecin takipçisi olacağımızı ve tek gayesi hayvan sağlığı ve halk sağlığı konusunda hizmet vermek olan meslek mensuplarımıza bu ve benzeri durumlarda hukuki yardım başta olmak üzere her türlü desteği sağlayacağımızın bilinmesini isteriz.                                     

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma
Fatma - 2 yıl Önce

Allah şifalar versin

Mehmet aslan
Mehmet aslan - 2 yıl Önce

İcralardan destek parası alamaoyoz ne yaplı

Murat Aydemir
Murat Aydemir - 2 yıl Önce

ALLAH SENDEN RAZI OLSUN SAYIN MİLLETVEKİLİM ÇİFTÇİ Yİ VATANDAŞINI DÜŞÜNÜYORSUN

Veteriner hekim
Veteriner hekim - 2 yıl Önce

Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Böyle bir saldırı doktora yapılsaydı ortalık ayağa kalkardı. İnsanlar doktorların ayağına giderken biz veteriner hekimler insanların ayağına gidiyoruz ama yine de kadrimiz kıymetimiz bilinmiyor. Yazıklar olsun.

banner151

banner251