Tanzim satışları gerekirse kalıcı yaparız!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim satışlarının ne zaman süreceğine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Tanzim satış yerlerinin ihtiyaç olduğu sürece devam edeceğini gerekirse kalıcı olacağını belirten Pakdemirli, bu proje sayesinde tedarik sistemindeki aracıları geçici olarak baypas ettiklerini söyledi.

Tanzim satışları gerekirse kalıcı yaparız!
banner200
banner217

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Keçiören'de kurulan tanzim satış çadırını ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Havaların çok soğuk gitmesi, güneşin olmaması ve birtakım felaketlerle ister istemez fiyatlarda artış yaşandığına işaret eden Pakdemirli, bunun yanında bazı fırsatçıların fiyatlara etki ettiğini dile getirdi.

Tanzim satış yerlerinin 4 günlük bir organizasyonla hayata geçirildiğini dile getiren Pakdemirli, bu uygulamanın üreticiye karşı yapılmadığını söyledi.

İNTERNETTEN MEYVE SEBZE SİPARİŞİ VERİLEBİLECEK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, internet üzerinden meyve sebze siparişinin verilebileceğini belirterek, "Vatandaşın evine internetten siparişle meyve ve sebzesini ulaştırıyor olacağız. Türkiye çapında ePttAVM, vatandaşların evine bu süreçte ücretsiz ya da cüzi ücretlerle ürünleri hızlı, ucuz ve kaliteli şekilde taşıyacak” dedi.

Tanzim satış çadırındaki fiyatlar hakkında da açıklamada bulunan Pakdemirli, domatesin 3 lira, patlıcanın 4,5 lira, biberin 6 lira, soğan ve patatesin de 2'şer liradan satışa sunulduğunu bildirdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 2 yıl Önce

Devlet manavlığa soyundu nihayet yazık değilmi hani devletin işi budeğildi satılmadık kurum kalmadı özelleştirildi şimdi ise et pahalandı et sat sebze pahalandı sebze sat bu çözüm değil üretici bedava satarken herkesin hoşuna gidiyordu gariban çiftçinin sırtından yıllarca enflasyon düzelttiniz şimdi şapka düştü kel göründü daha iyi günler bunlar buğdayın tonu 270 dolara geliyor rusyadan bakalım unun çuvalı ne olacak lafın özü taşıma suyla değirmen dönmez arkadaş ne lazımsa üretmemiz lazım saygılar.

Sebze-Meyve
Sebze-Meyve - 2 yıl Önce

Sayın bakan meyve ve sebzeyi ayakkabıya benzetti PTT kargo ürünleri 5 günde teslim ediyor. Bakan bey yanlış söyledi galiba meyve ve sebze suyu siparişi vereceğiz. Seçime yönelik tedbir alacağınıza tarım için köklü çözümler bulun. Örneğin yerli tohum üretin, desteklemeleri arttırın, mazot ve gübreyi ucuzlatın.

- 2 yıl Önce

sayın bakanım ,biz çiftçilere yardım edin, borçlarımız çok faizler bitirdi.borcları yapılandırırsanız bizede tanzim acsanızda mazot.gübre. zirai ilac.yem.faizi düşük para ,satsanızda bizde rahat ucuz üretim yapsak bakanım

- 2 yıl Önce

Çiftçi bitmeden önce AKP bitse de kurtulsak.
Ülkenin başına gelmiş en kötü şey dir onun adı AKP

banner151

banner251