Su ürünleri giderek önem kazanıyor

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, su ürünleri sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Son dönemlerde su ürünlerinin giderek önem kazandığını belirten Atalay, balık ihracatında 1 milyar dolar hedefe yaklaşıldığını söyledi.

Su ürünleri giderek önem kazanıyor
banner200

Denizli'de bir dizi temaslarda bulanan Atalay, tarımsal üretim ve balıkçılık bakımından Denizli'nin önemli bir şehir olduğunu belirterek, “Ülkemiz balık ihracatında hedefi olan 1 milyar dolara yaklaşmıştır. Bu hedefin gerçekleştirilmesinde Denizlili balıkçılık sektörünün önemli bir payı bulunmaktadır. Sizlere hizmet makamında olan bizler de siz değerli sektör temsilcilerimizin sıkıntılarını çözmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

Su ürünleri sektörünün son dönemlerde giderek önem kazandığını vurgulayan Atalay "İnsanoğlunun en önemli protein kaynaklarından biri olan balık, ülkemizde kaliteli bir besin maddesi olduğunun yeni anlaşılmaya başlamasıyla beraber bu sektörün gelişiminde önemli bir ivme yakalanmış, ihracat kapısı da bularak önemli bir sektör haline gelmiştir" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Balık Sağlıktır...
Balık Sağlıktır... - 3 yıl Önce

Haftada iki kez balık, herkes için sağlık...

banner151

banner251