Pahalı gübre sonrası ilk açıklama: 1.5 milyon lira tasarruf hedefleniyor!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin, rekabet şartları sağlanmadan Gübretaş ile yaptığı Bayilik Sözleşmesi tartışılmaya devam ederken, Gübretaş'ın Mükemmellik Sistemi kapsamında Yarımca Tesislerinde uygulamaya başladığı 'Odaklanmış İyileştirme Granülasyon Verimliliği', 'Planlı Bakımlar' ve 'Vakumlu Temizlik Çalışması' projeleri sayesinde yıllık 1.5 milyon lira tasarruf hedeflendiği açıklandı.  

Pahalı gübre sonrası ilk açıklama: 1.5 milyon lira tasarruf hedefleniyor!
banner282

Tarım Kredi Kooperatifleri ile Gübretaş arasında rekabet şartları sağlanmadan imzalanan Bayilik Sözleşmesinden dolayı gündeme gelen pahalı gübre iddialarına ilişkin hiç bir açıklama yapılmazken, Gübretaş'ın Mükemmellik Sistemi kapsamında Yarımca Tesislerinde uygulamaya başladığı 'Odaklanmış İyileştirme Granülasyon Verimliliği', 'Planlı Bakımlar' ve 'Vakumlu Temizlik Çalışması' projeleri sayesinde yıllık 1.5 milyon lira tasarruf hedeflendiği kaydedildi. 

Daha önce başlatılan Yalın Altı Sigma uygulamaları ve Kalite Yönetimi Sistemi’yle bu kurumsal yaklaşımını belgeleyen GÜBRETAŞ, üretim süreçlerinde Operasyonel Mükemmelik Sistemi’ni de hayata geçirdi.

GÜBRETAŞ, Mükemellik Sistemi kapsamında Yarımca Tesisleri’nde uygulamaya başladığı "Odaklanmış İyileştirme Granülasyon Verimliliği", "Planlı Bakımlar" ve "Vakumlu Temizlik Çalışması" projeleri sayesinde yıllık 1,5 milyon TL tasarruf sağlamayı hedefliyor.

68 yıldır ürünleriyle tarım sektörü ile çiftçiler için yüksek verim ve kalite artışı sağlama misyonunu sürdüren GÜBRETAŞ, bu yaklaşımını kurumsallaştırmaya yönelik çalışmalarına da devam ediyor. 2016’da Yarımca Tesisleri’nde başlattığı Yalın Altı Sigma uygulamaları ile kurum içi iş süreçlerinde verimlilik artırıcı projeleri devreye alan şirket, optimum verimlilik anlayışıyla önemli bir tasarruf da sağlamıştı. Yeni başlatılan Operasyonel Mükemmellik Sistemi projesiyle de üretim süreçlerinde kalite ve mükemmelliğin devamlılığını sağlamak amaçlanıyor.

GÜBRETAŞ Mükemmellik Sistemi (GMS), üretim tesislerindeki iyileştirme ve uygulamaların belli bir standarda taşınması ve sürekliliğinin sağlanması amacıyla etkili çözümler geliştirmeyi öngörüyor. Proje kapsamında yenilikçi fikirlerin teşvik edilmesi, çalışma ortamlarının güvenliğinin sağlanması, faaliyet verimliliği ve ürün kalitesinin maksimuma çıkarılması hedefleniyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Genel Müdür İbrahim Yumaklı, “68 yıllık köklü bir şirket olarak, yaptığımız her işi daima en iyi şekilde yapmak için GÜBRETAŞ Mükemmellik Sistemi (GMS) çalışmasını başlattık. Böylece çalışma ortamlarının güvenliğini, faaliyetlerdeki verimliliği ve ürünlerimizdeki kaliteyi her zaman sürdürülebilir kılmayı hedefliyoruz” dedi.

GÜBRETAŞ Mükemmellik Sistemi’nin ilk adımlarının 2016 yılında Yarımca Tesisleri’ndeki Yalın Altı Sigma çalışmalarıyla atıldığını hatırlatan Yumaklı, “GÜBRETAŞ Mükemmelik Sistemi, Yalın Altı Sigma projeleriyle başlattığımız sürekli iyileştirme yolculuğunun devam ettirilerek, bununla ilgili gerekli metotların sahadaki arkadaşlarımızla birlikte öğrenilmesi ve uygulanması aşamasıdır. Bu uygulamalar sayesinde üretim tesislerimizdeki verimliliği, kurumsal kültürün önemli bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 05:10
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vah ki vah
Vah ki vah - 2 yıl Önce

Bugün sayın poyraz 21.yüzyılın tarihi imzasını atti tam 3 genel müdür yardımcısı ile meteroloji ile protokol imzaladı yağacak mı yağmayacak mı ??bırakın bu işleri kendinize gelin çiftçi adına adım atmaktan baska hweseyi yapıyorsunuz sosyal vakıflarda yönetim kurulu üyeleri saka baysal arpa ne bu ya parti bayrağı asanlar ne zaman yönetici oldu nerede kendilerini ispatladı

Veli aksahin
Veli aksahin - 2 yıl Önce

Biran önce şu gübre fiyatlarını düzene koyun sezon başlamadan çiftçilerde acıyın biraz Allah rızası icin

Poyraz'ın yanındayız.
Poyraz'ın yanındayız. @Veli aksahin - 2 yıl Önce

Sayın Fahrettin Poyraz'a inanıyor güveniyoruz. Tarım Kredilerde ve iştiraklerde istediği kadroyu kurmasına izin verilse dahada başarılı olur. Davut, Sinan ve Eyüp bey gibi iki üç kişisi daha olsa kurum parmakla gösterilir hale gelecek. Pazarlama ve Stratejide Başkanlar değişmeli. Sayın Fahrettin beyin maaşını dile dolayanlar, sanki kendileri göreve gelseler daha az alacaklar.Haset böyle bişey işte. Kocaman şirketin başında sadece bir tane genel müdür var kardeşim.

Genel Yönetim Gideri'ni açıklayın
Genel Yönetim Gideri'ni açıklayın @Veli aksahin - 2 yıl Önce

Çok şey istemiyorum. Spk'ya tabi bir kuruluş olan Gübretaş'ın 2018 ve 2019 yılı Genel Yönetim Gideri nedir? Kaç trilyondur ve nerelere kullanılmıştır?

Agah var
Agah var - 2 yıl Önce

Bu çalışmaların neticesinde gübreye zam yaparlar herhalde

sedat
sedat - 2 yıl Önce

gübre gerçekten pahalı
umarım ucuzlar

sedat
sedat @sedat - 2 yıl Önce

Gübretaş'ın başlanı Poyraz'la, yönetim kurulu üyesi 2 şubatta dünür oluyorlar. Gübrenin sorunlarını sadece toplantılarda değil, dünür oturmalarında, yeni evlileri ziyaretlerindede enine boyuna tartışarak çözeceklerdir. Ben buna inanıyorum

Bravo Başkan!
Bravo Başkan! - 2 yıl Önce

Fahrettin Başkan, tek tek çözecek her derdi

Bizimle alay ediyorlar.
Bizimle alay ediyorlar. @Bravo Başkan! - 2 yıl Önce

Bahse konu miktar kurumun tepe idarecisinin 5 aylık gelirini bile bulmaz. Çiftçiyle alay ettiklero yeter.

Ahmet dogruer
Ahmet dogruer - 2 yıl Önce

Sizin mukemmeliginiz biz ciftcilere ne kadar yansiyacak acaba bizle dalgami geciyorsunuz. .

Sakallı adam
Sakallı adam - 2 yıl Önce

i yumaklı düzeltiyor? Yakında devamı gelecek