Genç çiftçideki yolsuzlukta ikinci dalga!

Genç çiftçi projesinde yolsuzluk iddiasıyla sürdürülen operasyonda ikinci dalga yapıldı. Jandarma tarafından yapılan ikinci dalgada, 13'ü veteriner 26 şüpheli daha gözaltına alındı. Yolsuzluk kapsamında TİGEM ve Tarım ve Orman Bakanlığı ayağında yürütülen soruşturmada ise sessizlik hakim.

Genç çiftçideki yolsuzlukta ikinci dalga!
banner200

Genç çiftçi projesinde Ardahan Jandarma Komutanlığının yaptığı operasyonla ortaya çıkan büyük vurgunda, soruşturmanın kapsamı giderek genişliyor. Ocak ayında yapılan operasyonda 9 şirket çalışanı, 7 hayvan toplayıcısı, 12 veteriner hekim ve 2 veteriner teknikeri gözaltına alınırken, şüphelilerden 17'si tutuklanmış, 13'ü adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

Bu operasyonun devamı olarak geçtiğimiz gün Ardahan merkezli Kars, Erzurum, Van, Diyarbakır, Sivas, Niğde, Yozgat, Çorum ve Sinop illerini kapsayan operasyonda 13'ü veteriner 26 şüpheli daha gözaltına alındı. Operasyon sırasında çok sayıda hayvan küpesi ele geçirildi.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Van tarım müdürü
Van tarım müdürü - 2 yıl Önce

Van tarım müdürü vanda olanların hepsinin bizatihi sorumlusudur. Temiz il müdürü getirin bakalım o zaman yanlış işler yapılıyormu. Il müdürü yap diye emir veriyor personele yapmazsan soruşturma başlatırım diyor. Sonra müfettiş gelince olan garibana oluyor. Allah kabul etmesin. Müdür personelini denetlemiyor, liyakat yok kalite yok, ondan sonra o yapmışsa ben ne yapayım der müdür. Sütten çıkmış ak kaşık sanki kendileri

Van
Van - 2 yıl Önce

Mevzuat gereği birlikleri denetleme yetkisi il müdürlüklerindedir. il müdürlüğü denetleme görevini yapmıyorsa sorumlusu il müdürüdür. Sonradan müfettiş gelip birliği denetlerse bile bu il müdürünü sorumluluktan kurtarmaz. Önceki yıllarda birliğe küpeleme devri yapıldığında sonuçları ortadaydı. Yakın zamanda birliğe küpe ihalesini veren kimse genç çiftçi ve diğer yanlış işlerin sorumlusu odur.

Milyarlık Hibe Projesi
Milyarlık Hibe Projesi - 2 yıl Önce

Valiler il müdürlüklerine talimat verir şu oranın altında oy alanköylere vermeyin der. İl müdürlükleri ilçe müdürlüklerine danışmadan hayvancılıkla alakası ahırı olmayan adamı listeye alır. İl müdürleri vekalaten koltuklarda oturdukları için bakanlıktan gelen talimatlar doğrultusunda dandik hayvanı seç al gel der. Hayvancılıkla alakası olmayan kişilere çıktığı için adam hayvanı kabul eder iki gün sonra satar. Alanların şikayeti şu hayvanı satacakya bakıyor 20 bin tl ediyor anca ağlamaya başlar yok 15 etmedi yok 20 etmedi. Proje baştan sona şaibe ile dolu ama gelip veteriner hekimler üzerinden bakanlıktakilerin il müdürlerinin valilerin genel müdürlerin pisliğinin örtülmeside çok komik.

ADANA
ADANA - 2 yıl Önce

Birde burayı inceleyin neler çıkar neler

- 2 yıl Önce

Soruşturmayı bilmem ama Bi dönem kamu kurumunda 7 daire bakanı birden görevden alınmış yerine birçoğu kurum dışından ilahıyatçı açık üretim mezunu.... Atandı. Tarım neden böyle diye soruyoruz kendimize sizce neden olabilir. Dua ederek hayvan çoğalır o bitki büyürmü sebebine sarılmadan Allah verirmi

Van
Van - 2 yıl Önce

Van’a etraflı inceleme şart. Tüm destekler mercek altına alınsın. Yerince ve yeterli inceleme yapılsın. Yerel gazetelere beyanda bulunulan destekler gerçek mi? hayali mi?

Araba
Araba - 2 yıl Önce

Kars,Erzurum,Van'da altına sıfır araba çeken veterinerlere bakın zaten küpe satanları tespit edersiniz, sağlam bilgidir...

Tarim
Tarim - 2 yıl Önce

Ya garibanlara sorusturma aciliyor tepeye birsey yok tutun ve alkolde milyonlarca bandrol kayip kimsede tik ses yok


banner151

banner251