Genç çiftçide bu belge operasyonun fitilini ateşledi!

Beş gün önce Milli Gazete tarafından ortaya çıkarılan, Tarımdan Haber'de de yayınlanan ve gündeme bomba gibi düşen Jandarma tutanağı, genç çiftçi projesindeki yolsuzlukla ilgili olarak Ardahan Jandarma Komutanlığının bugün 6 ilde yaptığı operasyonun fitilini ateşledi.

Genç çiftçide bu belge operasyonun fitilini ateşledi!
banner200

Genç çiftçi projesinde Milli Gazete ve Tarımdan Haber'in ısrarlı yayınları sonuç verdi.

Genç çiftçi projesini suistimal ederek, suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, örgüt faaliyeti kapsamında rüşvet almak vermek, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçları kapsamında Ardahan'da başlatılan soruşturma kapsamında 6 ilde 28 kişi gözaltına alındı, 2 kişi hakkında da yakalama kararı çıkartıldı.

Anadolu Ajansı'nın servis ettiği habere göre, 'Genç Çiftçi Hibe Desteği' projesi kapsamında, işi ihalesiz alan yüklenici şirketlerin; teknik şartnamede belirtilen özelliklere uymayan hayvanlardan temin ettiği, kulak küpeleri ve pasaportları rüşvet karşılığında bazı veterinerlere ürettirerek talep sahiplerine, 'küpe kayıtlarında şartnameye uyan ancak fiziken uymayan' hayvanları vermeye çalıştıkları, böylelikle devleti ve projeden faydalanmak isteyen vatandaşları dolandırmaya çalıştıkları yönündeki iddialar üzerine Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatlarıyla Ardahan İl Jandarma komutanlığı ile Jandarma Genel komutanlığı KOM Daire Başkanlığı ekipleri harekete geçti.

Soruşturma kapsamında Ankara, Ardahan, Erzurum, Van, Kars ve Yozgat illerinde fiziki ve teknik takibi yapılan şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda suç işlemek amacıyla üretilmiş 2 bin 940 adet hayvan kulak küpesi, 350 adet hayvan pasaportu ve 11 adet hayvan kulak küpesi pensesi ele geçirildi.

Genç çiftçi projesindeki operasyonun fitilini ateşleyen işte o şok belge!

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 00:41
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
VAN
VAN - 3 yıl Önce

Bakanlık müfettişleri görmek istemeyebilir ama savcı ve jandarma görür.

Daha neler var
Daha neler var - 3 yıl Önce

Van ilinde bakanlık müfettişleri nelere göz yummadiki hayvan sağlığından sorumlu il müdür yardımcısı ve şube müdürü bütün soruşturmaları kapattılar verilen buzağı destekleri hep hayali devlet milyonlarca lira zarara uğratıldı dürüst sağlam mufettisler gelip kontrol etsinler ahırlarda hayvan bulamazlar. Bu vurguna dür diyin artık

Ekilmeyen tarım arazileri
Ekilmeyen tarım arazileri - 3 yıl Önce

Sayın bakan konuşurken hiç düşünmüyor her konuştuğu sulansak şimdide ekilmeyen arazi diyor ekilen den ne kazanıyokki ekilecekten ne kazanla?hiç verileri dürüstçe değerlendirmiyorlarmı insanların aklıyla alay ediyorlar

af
af - 3 yıl Önce

3 günde bir af çıkarsa millet hazır küpeyi keser satar.

geç kalma
geç kalma - 3 yıl Önce

vatandaş bu hayvanlar beş para etmez sigorta yaptırmaya değmez deyip kameraya çektiğinde bu bakanlık uyuyordu hala uyuyor sağolsun jandarma bari el atmış bari mağdurların mağduriyetini giderin vatandaşa adamgibi bi hayvan vrin.

Arıcılıkta yolsuzluk yokmu
Arıcılıkta yolsuzluk yokmu - 3 yıl Önce

2018 yılında çıkan tebliğde kovan ve arıcılık malzemeleri için yetiştiriciliği birliğinden alınacak mecburiyeti getirildi. Peki bu birlikler malzeme üreten tesisleri mi vardı ? Cevap hayır. Piyasadan aldıkları kovan ve malzeme lerin üzerine kar payı koyup sattılar. Böylece tebliğ ile resmi yolsuzluk yapıldı.

Çiftçi
Çiftçi - 3 yıl Önce

Sandıkta hesabını vereceksiniz

tutun ve alkol
tutun ve alkol - 3 yıl Önce

sayın bakan gucunuzun yettıgı yere sorusturma acıyorsunuz yetmedıgı yerlerde saibeler devam ediyor siyasilerden korkumu var acaba


banner151

banner251