Genç çiftçi operasyonunda flaş gelişme!

Genç çiftçi projesinde sıcak gelişme. Genç çiftçi projesinde dolandırıcılık şebekesine yönelik Ardahan İl Jandarma komutanlığı ile Jandarma Genel komutanlığı KOM Daire Başkanlığının 6 ilde yaptığı operasyonda gözaltına alınan 28 kişiden 17'si hakkında tutuklama kararı verildi.

Genç çiftçi operasyonunda flaş gelişme!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ülke genelinde uyguladığı Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi'ni suistimal ederek, suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, örgüt faaliyeti kapsamında rüşvet almak vermek, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçları kapsamında Ardahan'da başlatılan soruşturma kapsamında 6 ilde 28 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan kişiler, bugün Ardahan'da duruşmaya çıkarıldı. Mahkemedeki duruşmada gözaltına alınan 28 kişiden 17'si hakkında tutuklama kararı çıktı. Tutuklama kararı verilen kişiler arasında firma yetkililerinin de bulunması dikkat çekti.

Bilindiği üzere, 'Genç Çiftçi Hibe Desteği' projesi kapsamında, işi ihalesiz alan yüklenici şirketlerin; teknik şartnamede belirtilen özelliklere uymayan hayvanlardan temin ettiği, kulak küpeleri ve pasaportları rüşvet karşılığında bazı veterinerlere ürettirerek talep sahiplerine, 'küpe kayıtlarında şartnameye uyan ancak fiziken uymayan' hayvanları vermeye çalıştıkları, böylelikle devleti ve projeden faydalanmak isteyen vatandaşları dolandırmaya çalıştıkları yönündeki iddialar üzerine Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış, Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Ardahan İl Jandarma komutanlığı ile Jandarma Genel komutanlığı KOM Daire Başkanlığı ekipleri harekete geçmişti.

Soruşturma kapsamında Ankara, Ardahan, Erzurum, Van, Kars ve Yozgat illerinde fiziki ve teknik takibi yapılan şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda suç işlemek amacıyla üretilmiş 2 bin 940 adet hayvan kulak küpesi, 350 adet hayvan pasaportu ve 11 adet hayvan kulak küpesi pensesi ele geçirilmişti.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakanlıktakiler Aklandı
Bakanlıktakiler Aklandı - 3 yıl Önce

Yüz milyonluk ihaledeki şaibeyi bir kaç veteriner hekime yıkarak bakanlıkta bu işin içinde olan genel müdürler yine şaibede yer alan ilde koltuklarını sağlama almak isteyen il müdürleri şube müdürleri kendilerini temize çıkaracak ya ona yanarım. Olan üç beş veteriner hekime oldu ve bir kaç hayvan satıcısına.

Denetleme
Denetleme - 3 yıl Önce

Bu işin içinde olan veteriner ve birlik elemanları bu işleri yaparken kimden cesaret almışlardır. Bu kişilerin yaptıkları işlemleri denetlemeyen hayvan sağlığı müdür yardımcısı şube müdürü ve ilçe müdürüde bu kişiler kadar suçludur bu kişilerin yaptıkları işlemlere neden göz yumdular bunlarda araştırılmalıdır.

tutun ve alkol
tutun ve alkol - 3 yıl Önce

sayın bakan tutun ve alkol dairesındeki yapılanmayada bir el atsanız uc dort kişinin tekelinde ele gecirmişler kimseyi barındırmıyorlar secim oncesi hukumete cok zarar verecekler bilginiz olsun

Habuduyla yiyin
Habuduyla yiyin - 3 yıl Önce

Bunlari bu hale getiren sayin buyuk makamlar nerede idi onlar en buyuk payin pesinseydi yazik ya hakyiyen okumus diplomali hirsizlik bu

...
... - 3 yıl Önce

Asıl cezayı piyonlar neden alıyor resmen kullanıldı adamlar yazık gerçekten çok yazık hak var be kardeşlerim

Göz altına alınanlardan biri
Göz altına alınanlardan biri - 3 yıl Önce

Arkadaşlar goz altina alinlardan biri de bendim ne olduğunu biz bile anlamadık 6 bin lira ya tigem e verilen bir ihale var kim tigem e 6 bin lira ya yerdi önce onu bulsunlar tigem 4850 liradan ihaleye çıkarıyor bu fark kimde biz cambazlar ise 210 kg lik bir hayvani ise ortama 3500 le 3700 arası mal ediyorduk bu şartnameyi bilerek kim ayarladı onu bulsunlar biz cambazları neden yargiliyorlar trilyonları kazananlara birşey olmadı ekmeğinin peşine çabuk ezen köy köy kapı gezen bizler neden suçlu ilan edilmeye çalıştık asıl yolsuzluk burda siz verilen hayvanalr gelmedi diye kimse şikayet edemez şartnamede söz verilen 210 kg canlı ağırlıktaki hayvanalr dağılti burda suçlu aranacaksa o zaman 81 ilin il müdürleri seçim heyetleri hepsi suçlu

Çifçi
Çifçi - 3 yıl Önce

Sayın büyükler yazıklar olsun bürakrai islamı unutmuş devletin garibin malını yemek sevaptır sistemine geçmişlerdir

Hakk var
Hakk var - 3 yıl Önce

Hepimiz burda kesin hükümlerle yargılıyoruz kimi haklı kimi haksız madem firma sıkıntılıydı neden o zaman iş verildi bu firmaya dağıtılan bazı illerden çokgüxel yorumlar geliyor dağıtılan hayvanlar kaliteli yapmayın etmeyin hak var yukarıda allah var kimse ne olup bittiğiniz bilemez


banner151

banner251