Çiftçi Yıldırım ve İmamoğlu gibi Tarım Bakanı ile canlı yayına çıkmak istiyor!

Girdi maliyetlerinden dolayı sıkıntılı günler geçiren ve basında gerektiği gibi yer bulamamaktan dert yanan besiciden önemli bir talep geldi. Kahramanmaraşlı besici Yakup Konan, FOX TV sunucusu İsmail Küçükkaya’ya seslenerek, İstanbul seçimleri öncesinde Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu gibi canlı yayın talebinde bulundu.

banner255

Girdi maliyetlerinden dolayı sıkıntılı günler geçiren ve basında gerektiği gibi yer bulamamaktan dert yanan besiciden önemli bir talep geldi. Kahramanmaraşlı besici Yakup Konan, FOX TV sunucusu İsmail Küçükkaya’ya seslenerek, İstanbul seçimleri öncesinde Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu gibi canlı yayın talebinde bulunarak, “Gelin Tarım ve Orman Bakanı ile bir çiftçiyi de iki kişilik canlı yayına çıkartın. Üreticinin derdi ne?” dedi. 

İMAMOĞLU-YILDIRIM BENZERİ FORMATTA CANLI YAYIN TALEBİ 

Besici Konan, üreticinin sorunlarının büyük medyada yer bulamadığını belirterek, et pahalandığında üreticinin akıllara geldiğini kaydetti. Hükümetin ithalat politikalarını da eleştiren Konan, İstanbul seçimleri öncesinde günlerce tartışılan Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın canlı yayın programını örnek göstererek, FOX TV sunucusu İsmail Küçükkaya’dan benzer formattan bir canlı yayın talebinde bulundu. 

SAHİP ÇIKIN BİZE 

İki kişilik canlı yayına Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir çiftçinin çıkarılmasını isteyen Konan, “İstanbul seçimlerinde yaptınız. İki kişilik adayları karşı karşıya konuşturdunuz. Gelin Bakanla bir de beni konuşturun. Bir çiftçiyi konuşturun. Bakalım bu üreticinin derdi ne? Sadece et pahalandı. Bu olmaz sahip çıkın bize. Sahip çıkın bize artık bu millet bitiyor” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 14:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mestan Cengiz
Mestan Cengiz - 2 yıl Önce

Bakan öyle bir yere çıkamaz. Çünkü o bir “devlet memurudur”, hem korkar hem de sıkar. Zaten, vizyonu da berrak ve açık değildir. Ayrıca, gördüğümüz kadarıyla saydamlığı da hiç sevmiyor. Bırakın çiftçilerle birebir tartışmayı, kendi tarafındaki medya mensuplarını bile karşısına çıkamaz, sadece üfürmeyle işi götürürüz, “fişe takılan traktör” gibi

Abdullah
Abdullah - 2 yıl Önce

Üretici deyince damızlık süt ve damızlık et hayvanlarını besleyenler akla gelmeli. Üreticinin elinden büyüttüğü buzağıları çok düşük fiyata al 4 ay besle iki misline satanlar dinlenmemeli. Damızlık etçi ve sütçü isletmelere çok güzel bir destek verilmeli. İçkim yok, sigaram yok, sadece geçinmeye calışiyoruz. Gece gündüz özveriyle çalış karşilığı bir yığın borç. İthal gelen hayvanların etlerine sübvansiyon uygulanacağına üreticinin sütüne etine destek olunması gerekirdi. Alıp satan celelerede değil. Diyeceğim bu.

banner151

banner251