8 bin sazan balığı göletlere bırakıldı

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, tatlı sularda balıklandırma çalışması kapsamında 8 bin yavru sazan balığını göletlere bıraktı.

8 bin sazan balığı göletlere bırakıldı
banner200
banner217

Konu hakkında bilgi veren Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, "Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce üretilmiş olan sazan yavru balıkları Elazığ ve Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüklerinin kordineli çalışmaları sonucunda getirilen yavru balıklar Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür V. Serkan Kütük ile teknik elemanların da katılımıyla Ekmekli Köyünde bulunan sunu gölete bırakılmıştır. Su ürünleri kaynaklarının ve su ürünlerinin sürdürülebilir olarak kullanılabilmesi, gelecek nesillere aktarılması, iç su ürünleri stoklarının takviye edilmesi, göl ekosisteminin canlı tutulması, göl ve göletlerdeki balık popülasyonun desteklenmesi amacıyla her yıl göl ve göletlerimize yavru balıklar bırakılmaktadır. Balık türleri ve stokların korunarak gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması, en az bir kez üremelerine imkân tanınması sürdürülebilir balıkçılık açısından büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEREF kuzal
ŞEREF kuzal - 1 yıl Önce

Tarımla kazanmak değil esriğinle bitmek tükenmek oluyor.
Tarımı ehline ve hak edene bırakın.
Tarım girdileri çook yüksek.güç ve imkan yetmez durumda.şuan hâlde elma 1.Tl.ye satıldığını öğrendim isyan ediyorum.bu tarımın hakkı ve adaleti..?.Dalga geçmeyi bırakın tarımdan geçinenlere..? Yeter sözün bittiği yerdeyiz...Nokta.

banner151

banner251