39 tarım fuarı düzenlenecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince hazırlanan 2022 Yılı Fuar Takvimi'ne göre, gelecek yıl düzenlenecek 358 fuardan 39'u tarım ve hayvancılık, 21'i gıda alanında gerçekleştirilecek.

39 tarım fuarı düzenlenecek
banner282

Tarım ve hayvancılık alanındaki 39 fuar, 26 şehirde düzenlenecek. Bu fuarlar, Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Konya, Manisa, Mardin, Muğla, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Yozgat illerinde yapılacak. İstanbul, 4 fuarla tarım ve hayvancılık alanında en fazla etkinliğe ev sahipliği yapacak il olacak. İstanbul'u 3'er fuarla Kırklareli, Tekirdağ ve Bursa izleyecek. Tarım ve hayvancılık fuarları en çok eylül ve kasım aylarında gerçekleştirilecek. Tarım ve hayvancılık alanında yapılacak fuarların 9'u uluslararası nitelikte olacak.

7’Sİ ULUSLARARASI FUAR

Gıda fuarları da Antalya, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun, Şanlıurfa, Van'da gerçekleştirilecek. En fazla gıda fuarı düzenlenecek il 8 etkinlikle İstanbul olacak. İstanbul'u 4 fuarla İzmir izleyecek. Gıda alanında düzenlenecek toplam 21 fuarın 7'si uluslararası nitelikte olacak. Gıda fuarlarının en çok yapılacağı aylar ise şubat ve kasım olarak öne çıktı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE