Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki Gübretaş, Milli Gazete’nin haberinin ardından milyonluk elleçleme ihalesi için ilana çıktı. Gübretaş, halka açık bir şirket olmasına rağmen ilk ihalenin hiçbir ilana çıkılmadan sessiz sedasız yapılması dikkat çekerken, Genel Müdür Yardımcısı Mesut Şenkardeşler’in ihaleye fesat karıştırıldığı gerekçesiyle ihale komisyonu kararlarını imzalamadığı ortaya çıkmıştı. Mesut Şenkardeşler’in apar topar görevden alınarak yerine Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın yakın arkadaşı olan Tarım Kredi Holding CEO’su Mustafa Hamurcu’nun oğlu Ali Fuat Hamurcu’nun Gübretaş’a Genel Müdür Yardımcısı olarak atanması bütün gözlerin Gübretaş’a çevrilmesine neden olmuştu.

MİLLİ GAZETE’NİN GÜNDEME GETİRDİĞİ ŞOK İDDİALAR YALANLANAMADI!

Milyonluk elleçleme ihalesi ile ilgili Milli Gazete tarafından gündeme getirilen şok iddialar, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Gübretaş tarafından yalanlanamazken, kamuoyuna da bir açıklama yapılamadı. Halka açık bir şirket olan Gübretaş’ta milyonluk ihalenin ilana çıkılmadan yapılması ve Genel Müdür Yardımcısının ihaleye fesat karıştırıldığı gerekçesiyle komisyon kararlarını imzalamaması ve hemen ardından görevden alınmasıyla ilgili ağır iddialar karşısında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’nın nasıl bir işlem yaptığı ise bilinmiyor.

MİLLİ GAZETE’NİN HABERİNİN ARDINDAN İLANA ÇIKTILAR!

İlk elleçleme ihalesi için hiçbir şekilde ilan ve duyuru yapmayan Gübretaş, ikinci ihale için kurumun web sayfasından 26 Ocak’ta ihale ilanı yayınladı. Milli Gazete tarafından gündeme getirilen şok iddialar karşısında derin bir sessizliğe bürünen Gübretaş’ın ilk ihale için ilana çıkmazken, ikinci ihale için ilana çıkması Milli Gazete’nin haklılığını gözler önüne serdi.

Hububat fiyatlarında yatay seyir devam ediyor! Güncel buğday, arpa ve mısır fiyatları... Hububat fiyatlarında yatay seyir devam ediyor! Güncel buğday, arpa ve mısır fiyatları...

ELLEÇLEME İHALESİ İÇİN 7 ŞUBAT’A KADAR TEKLİF VERİLECEK!

Gübretaş tarafından yayınlanan, İskenderun Tesisleri Müdürlüğü Liman Elleçleme Hizmetleri İhale İlanında, Gübretaş’ın Hatay İskenderun liman tesisleri bünyesinde ‘Liman Elleçleme Hizmetleri’ ihalesinin kapalı zarf teklif toplama ve sonraki turlarda açık artırma usulü ile ihale edileceği belirtildi. İhale tekliflerinin en geç 7 Şubat’a kadar Gübretaş İç Satınalma Müdürlüğüne ulaştırılması istenirken, ihale ile ilgili şartnamelerin de yine Gübretaş İç Satınalma Müdürlüğünden ücretsiz talep edilebileceği kaydedildi. 

İLK İHALEYE AVESS İLE BUSSERK FİRMALARI KATILMIŞTI! 

Bilindiği üzere ihale ilanı yapılmadan gerçekleştirilen birinci ihaleye Gübretaş’ın uzun yıllardır paketleme işini yapan BUSSERK firması ile AVES firması katılmıştı. AVES firması ilk turda 250 bin ton, BUSSERK firması ise 650 bin ton teklif verdiği, yapılan ikinci turda ise AVES firmasının teklifini bir anda 800 bin tona çıkardığı kaydedilmişti. AVES firmasının iki teklifi arasında büyük bir uçurum bulunması, ‘İçeriden bilgi mi verildi?’ iddialarını gündeme getirirken, Gübretaş Genel Müdür Yardımcısı Mesut Şenkardeşler’in ihaleye fesat karıştırıldığı gerekçesiyle komisyon kararlarını imzalamaması ve ardın görevden alınması elleçleme ihalesine yönelik şaibe iddialarını kuvvetlendirmişti.