Siz de bu pratik öneriler sayesinde hem işinizi kolaylaştıracak hem de zamandan kazanacaksınız.

" />

Mutfakta işinize çok yarayacak pratik öneriler

Siz de bu pratik öneriler sayesinde hem işinizi kolaylaştıracak hem de zamandan kazanacaksınız.

Mutfakta işinize çok yarayacak pratik öneriler
banner200
banner217

Çaydanlığın dibinde biriken kireç tortularını temizlemek, buzdolabındaki kötü kokuları önlemek, lekeleri çıkarmak… Evin her köşesinde sizi ilgilendiren işler var ama telaşa kapılmayın çünkü her işin kolayı var! İşte mutfakta işinize yarayacak pratik öneriler...


- Hoş kokusuyla ferahlatan taze nanenin aromasını artırmak için bol suyla yıkayıp fazla suyunu süzdükten sonra üzerine şeker serperek doğrayın.

- Pirinç, bulgur, kuru fasulye gibi bakliyatların uzun süre taze kalması için cam kavanozlarda saklayın.

- Süzme balın şekerlenmesini önlemek için karanlık bir yerde saklayıp kavanozunun kapağını sıkıca kapatın.

- Derin dondurucuda balık saklamadan önce çözülürken kokmasını önlemek için birkaç damla limon sıkarak poşetleyip derin dondurucuya kaldırın.

- Balık pişirdiğiniz tava, ızgara ya da fırını; balık kokusundan arındırmak için kahve telvesi sürüp telle ovun.


- Bayat ekmekleri değerlendirmek için küçük parçalara bölüp üzerine biraz zeytinyağı biraz kekik serperek fırında 10 dakika pişirin. Salata ve çorbaların yanında ikram edebilirsiniz.

- Biberonun dibinde kalan süt ya da mama kalıntılarını temizlemek için yarısına kadar deterjanlı suyla doldurup biberonun içine biraz kâğıt havlu koyun ve çalkalayın.

- Çatal, bıçak, kaşık gibi metal eşyaların ilk günkü gibi parlak olmasını istiyorsanız; eşit oranda ılık su ve sirkeyi karıştırıp, karışımın içinde 1 saat bekletin.

- Buzdolabında kötü kokuların oluşmasını önlemek için bir parça pamuğu ıslatıp vanilyaya batırın ve buzdolabının bir köşesine koyun.

- Camlarda buhar olmasını engellemek için ılık suyun içine bir miktar tuz ekleyip karıştırın. Tuzlu suyla camlarınızı silin.

YENİ AKİT

YORUM EKLE
banner151

banner251