Amerikan medyasının aktardığı bilgilere göre, Perry, Los Angeles’taki evinde ölü bulundu. Perry'nin ölüm haberini ilk duyuran LA Times ve TMZ, aktörün evindeki küvette tepkisiz halde bulunduğunu söyledi.

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği genel kurulu yapıldı! Bülent Tunç yeniden başkan seçildi! Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği genel kurulu yapıldı! Bülent Tunç yeniden başkan seçildi!

FRİENDS DİZİSİ İLE ULUSLARARASI ŞÖHRETE KAVUŞMUŞTU!

1994’te yayımlanmaya başlayan ve New York’ta altı genç arkadaşın hayatını konu alan Friends dizisi 2004 yılına kadar sürdü. Dizinin final bölümü ABD’de 52,5 milyon kişi tarafından izlendi ve 2000’lerin en çok izlenen TV dizisi bölümü olarak kayıtlara geçti.

FRİENDS DİZİSİNİN YAPIMCISI: PERRY HEPİMİZ İÇİN GERÇEK BİR HEDİYE

Friends dizisinin yapımcısı Warner Bros, Perry için "hepimiz için gerçek bir hediye" ifadelerini kullandı.

Matthew Perry'in hayat hikayesi... 

1969 yılında Massachusetts’te doğan Perry, Kanada’nın Ottawa eyaletinde doğdu. Burada daha sonra Kanada Başbakanı olan Justin Trudeau ile ilkokula birlikte gitti.

Gençlik yıllarında Los Angeles’a taşınan Perry, Boys Will Be Boys yapımında Chazz Russell karakterini canlandırdı. Ancak Friends ile birlikte uluslararası bir şöhrete kavuştu. Jennifer Aniston, Courteney Cox, David Schwimmer, Matt LeBlanc ve Lisa Kudrow’un da yer aldığı dizi, tüm zamanların en başarılı TV dizilerinden biri oldu.

Perry, Friends’teki rolüyle 2002 yılında Emmy Ödülleri’ne de aday gösterildi. Şöhretinin zirvesindeyken ağrı kesici ve alkol bağımlılığı ile de mücadele etti. 2016 yılında BBC Radio 2’ye konuşan aktör, bu bağımlılıkları nedeniyle Friends’in üç senesini hatırlamadığını söyledi.