Küçük yaşta toprağı tanıyacaklar

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilim Okulu, Ankara Kalkınma Ajansı'nın doğrudan faaliyet desteği ile Ankara Nallıhan ilçesindeki ilkokullarla buluşuyor.

Küçük yaşta toprağı tanıyacaklar
banner200

Proje kapsamında eğitim çalışmaları Nallıhan İlkokulu'nda yürütülecek olup, tüm ilkokulların katılımıyla 26 Şubat - 07 Mayıs 2015 tarihleri arasında toplam 3 ay süre ile her perşembe günü 11.00-16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

İlkokul 4. sınıf (10 yaş) öğrencilerine yönelik olan bu programın amacı; öğrencilerin toprağa ve doğaya karşı olumlu tutum geliştirmeleri ve aynı zamanda toprağına sahip çıkmaları, toprakla ilgili temel kavramlar, araştırma, problem çözme, iletişim kurma, doğayı tanıma ve öğrenmeye, bilime ve çevreye karşı değerler geliştirmek. Bu program sayesinde; sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerden biri olan Nallıhan ilçesindeki ilkokullarda okuyan öğrencilere, diğer öğrencilerle eşit eğitim imkânlar sunulmak isteniyor. Proje sayesinde, üniversite ve ilköğretimdeki öğretim stratejileri açısından alternatif olarak ilgi gören işbirlikli öğrenme yöntemi ile birlikte, benzer konularda uygulamalı eğitim ihtiyacının varlığını ortaya koyuluyor.


YORUM EKLE
banner151

banner251