Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, hukuksuz bir şekilde koltuğunda oturmaya devam ederken, Tarımdan Haber’i susturmaya yönelik girişimleri de Cumhuriyet Başsavcılıklarından teker teker geri dönüyor. Türkiye genelindeki birçok kooperatife görevleri olmadığı halde, mesnetsiz, maksatlı ve organize bir şekilde Tarımdan Haber aleyhine suç duyurusu yaptırılarak Tarım Kredi Kooperatifleri bilerek ve kasten zarara uğratılırken, kurumun itibarı da yerle bir ediliyor. Yaşanan bu hukuk skandallarına karşı başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere devletin yetkili kurumlarının seyirci kalması manidar bulunuyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, destek ödemelerini hesaplara yatırdı! Tarım ve Orman Bakanlığı, destek ödemelerini hesaplara yatırdı!

TARIM KREDİ'NİN İMKANLARINI KENDİ ÇIKAR VE MENFAATLERİ İÇİN KULLANIYORLAR!

Çiftçinin hak ve menfaatini korumakla görevli olan kooperatiflerin asli görevlerini bırakarak, görev alanlarına girmediği halde Merkez Birliğinden gelen talimatla organize bir şekilde Tarımdan Haber aleyhinde suç duyurularında bulunmaları, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşunun imkânlarının, birilerinin şahsi çıkar ve menfaatine nasıl kullanıldığını gözler önüne seriyor.

TALİMATLA MAKSATLI VE ORGANİZE SUÇ DUYURULARINDA BULUNDULAR!

Tarımdan Haber’e yönelik Merkez Birliği tarafından yapılan suç duyuruları yetmiyormuş gibi kooperatiflerin de görev ve yetkileri olmamasına rağmen Merkez Birliğinin talimatı ile organize ve maksatlı bir şekilde ayrı ayrı suç duyurusunda bulunmaları dikkat çekmişti. Daha öncesinde Tekirdağ, Kütahya, Bartın, Iğdır, Uşak, Çatalca, Artvin, Adıyaman ve Edirne Tarım Kredi Kooperatifleri ile Iğdır Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Bahattin Karakuş, Erzincan Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Vedat Eskiyurt, Osmaniye Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ulvi Çevik ve Osmaniye’ye bağlı Hasanbeyli Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Banu Acar Tarımdan Haber aleyhine yaptıkları suç duyurularını kaybederken, bu karara Elazığ Tarım Kredi Kooperatifleri de eklendi.

SAVCILIK KARARLARI NİYETLERİNİ ELE VERDİ!

Elazığ Tarım Kredi Kooperatifi’nin Tarımdan Haber’de yayınlanan haberlerde hakaret ve iftira suçunun işlendiği ve kamu adına kovuşturma yapılması yönünde Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusu, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından reddedildi.

SON GELEN KARARLA SUÇ DUYURUSUNDA SKORBORD 21’YE SIFIR OLDU!

Fahrettin Poyraz döneminde, Merkez Birliği, iştirakler ve kooperatifler tarafından Tarımdan Haber aleyhine organize ve maksatlı bir şekilde sayısız suç duyurusunda bulunulurken, son gelen kararla birlikte kararı kesinleşen 21 suç duyurusunun tamamı da Tarımdan Haber lehine sonuçlanarak ortaya ilginç bir tablo çıkardı.

YARGI ÖNÜNDE HESABINI VERECEKLER!

Somut gelişmeler üzerine kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yapılan haberlerde hakaret ve iftira suçu işlenmediği bilindiği halde Merkez Birliğinden verilen talimatla maksatlı ve organize bir şekilde Tarımdan Haber aleyhine suç duyurusunda bulunan kooperatif ve kooperatif müdürleri hakkında ayrı ayrı suç duyurusunda bulunularak, çiftçi kuruluşunu bu hale getirenler bunun hesabını yargı önünde verecekler.

ANAYASA MAHKEMESİ’NDEN DE TOKAT GİBİ KARAR GELMİŞTİ

Tarımdan Haber aleyhine Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılan suç duyurularının hepsini kaybeden Poyraz’ın belli hakimlikler üzerinden 136 haberimize yönelik aldırdığı erişim engeli kararlarına da Anayasa Mahkemesi tarafından ihlal kararı verilmişti.