Tarım Kredi Yem, yem fiyatlarına bir ayda üçüncü zammı yaptı

Yem fiyatlarına yapılan zamların arkası kesilmiyor. Hammadde ve döviz kurlarındaki artışların hemen yem fiyatlarına yansıtılması dikkat çekiyor. Tarım Kredi Yem, yem fiyatlarına bir ay içinde üçüncü zammını 21 Nisan’da yaptı. Biray önce 79 lira olan buzağı yemi arka arkaya gelen zamlardan sonra 86 lira oldu. 

Tarım Kredi Yem, yem fiyatlarına bir ayda üçüncü zammı yaptı
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Tarım Kredi Yem, yem fiyatlarına bir ay içinde üçüncü zammını geçen gün yaptı. 23 Mart'ta yem fiyatlarını güncelleyen Tarım Kredi Yem, 3 Nisan'da fiyatlara ortalama yüzde 3 yeni bir zam yapılmıştı. Bu zammın üzerinden fazla bir süre geçmeden fiyatlarını 21 Nisan'da yeniden güncelleyen Tarım Kredi Yem, ürünlerine ortalama yüzde 5 zam yaptı.

Tarım Kredi Kooperatifleri büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık sektöründe yem üretimi yapıyor. Tarım Kredi Kooperatiflerinin yem üreten 12 fabrikası tek çatı altında toplanarak Tarım Kredi Yem ismini aldı. Tarım Kredi Yem’in büyükbaş hayvancılık sektöründe kullanılabilecek 20 çeşit, küçükbaş hayvancılıkta ise 5 çeşit olmak üzere toplam 25 yem çeşidi bulunuyor.

Buzağı Başlangıç Yemi: Buzağıların 4. günden 60. güne kadar olan beslenmelerinde kullanılıyor. Yem 50 kilogramlık çuvallarda satılıyor. 

Buzağı Büyütme Yemi: Buzağı başlangıç yemi bittikten sonra 61 günden itibaren 120. güne kadar bu yem çeşidi kullanılabiliyor.

Sığır Besi Yemi: (Standart) Hayvanlara 4. aydan itibaren veriliyor. 

Sığır Besi Yemi: (Geliştirme) 5. aydan itibaren kesim süresine 3 ay kalaya kadar verilebilir. 

Sığır Yemi: (Bitirme) Bu yem de yine hayvanların kesim zamanına kadar kullanılabilir. 

Sığır Besi Yemi: (Başlangıç) Beşinci aydan itibaren besi süresinin sonuna kadar verilebilir. 

Sığır Besi Yemi: (Tahıl karışık) Dana ve tosunların besiye alındıkları dönemlerde bu yem hayvanlara tahıllarla karıştırılarak verilmelidir. Kullanım şekli, hayvan başına 2 kilogram olarak verilir. Bu 2 kilogramlık yem ezilmiş olan tahıllarla karıştırılmalıdır.

Sığır Süt Yemi 18: Dişi sığırların doğumlarından itibaren kuruya çıkartılana kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretiliyor. 

Sığır Süt Yemi 19: Dişi sığırların doğumlarından itibaren kuruya çıkartılana kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretiliyor. 

Sığır Süt Yemi Enerji 19: Yüksek süt verimli süt ineklerinin doğumlarından itibaren kuruya çıkartılana kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretiliyor. 

Sığır Süt Yemi 20: Verim olarak orta ve yüksek seviyede olan hayvanlara verilebilir. Dişi hayvanlara doğumlarından sonra kuruya çıkarılacaklara döneme kadar kullanılabilir. 

Sığır Süt Yemi 21: Bu yem türü de dışı hayvanların doğumlarından sonraki dönemde kullanılabiliyor. 

Sığır Süt Yemi 1E1: Orta ve yüksek verimli süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Sığır Süt Yemi Tahıl Mix: Orta ve yüksek verimli süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Sığır Süt Yemi BTC: Düşük ve orta düzey sağmal süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Düve Yemi: Genç dişi damızlık sığırların ilk doğumlarına 15 gün kalana kadar olan dönemlerdeki beslenmesinde kullanılır. 

Gebe Sığır Yemi Kuru Dönem: Dişi sığırların ilk laktasyon sonrası tüm gebeliklerinde gebeliğin son iki ayında kurum dönem yemi ile beslenir. 

Sığır Süt Yemi Standart: Düşük ve orta düzey sağmal süt ineklerinin beslenmesinde kullanılır. 

Sığır Süt Yemi Extra: Özellikle yüksek süt verimli sığırların doğumlarından sonra erken laktasyon döneminde oluşan Negatif Enerji dengesini düzenlemek için üretilmiş, doğumlardan sonraki 60. güne kadar ki dönemde kullanılabilecek, sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretilmiştir. 

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YEM ÇEŞİTLERİ 

Kuzu Büyütme Yemi: Kuzuların 2. Haftadan 13. Haftaya kadar olan beslenmesi için üretilmiş bir yemdir. 

Kuzu Besi Yemi: Kuzuların 90. Gününden, kesime kadar olan beslenmesi için üretilmiş bir yemdir. 

Toklu Besi Yemi: Besiye alınan tokluların kesime kadar ki dönemlerinde kullanılmak üzere üretilmiş, dengeli ve sindirimi kolay tamamlayıcı bir yemdir. 

Koyun Süt Yemi: Süt verme (laktasyon) dönemindeki sağmal koyun beslenmesinde kullanılan, dengeli ve sindirimi kolay tamamlayıcı bir yem olarak üretilmiştir. 

Keçi Süt Yemi: Sağmal keçilerin beslenmesinde kullanılır. 

21 NİSAN'DA YAPILAN ZAMLA BİRLİKTE YEM FİYATLARI 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 16:16
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzon Yem Sorumlusu
Trabzon Yem Sorumlusu - 2 yıl Önce

Tarim kredi merkez bölge birliği binasında personel icin ayrılan daireler personelin ihtiyacı olduğu halde yem.sorumlusuna veriliyor bizler ortalık olduk comlekcide kalıyoruz resmen. Hiç gitmediği çiftçi için islem yapar tc sini kişisel bilgisini alır bir iş bilirmiş gibi öğlen saatinde kooperatifin önüne gelir zorla yemeğe götürün beni birde gübreci bu ikisi ne işe yarar külfetten öte değil bu problemli ikili trabzon bölge ne amaçla tutuyor artık bıçak kemiğe dayandı değişin bunları. Bunların yemeğini yiyen varmi sorarım kooperatifci arkadaşlara.

Ne işin var orda
Ne işin var orda @Trabzon Yem Sorumlusu - 2 yıl Önce

Gerk yok sana ne işin var orda kendini vermiyor sun ama kocaman bir hoc sin gereksiz uzatma gereksiz sohbet bilgisiz hesap işi sende harbi neden ordasın ciddi benim iş yerim olsa seni kapıdan içeri sokmam gerçi bizim.icin normal sen gibi çok alıdik sen gitsen beteri gelir :)

çetin çolak
çetin çolak @Trabzon Yem Sorumlusu - 2 yıl Önce

Trabzon hahaha @Trabzon Yem Sorumlusu başlığına cevap: evet çarpım tablosunu bilmem duynadım. 2*2=5 oluyor galiba, 12 sene muhasebede görev yaptım 100 kasa hesabını bilmem ilk kez duydum, çözüm konusunda yardım taleplerinden ben sorumluyum, hiç merkeze göndermem. çözüm konusunda sıfırım. ya insanoğlu benim burda ne işim var gel buyur sen çalış.

Itiraf
Itiraf @Trabzon Yem Sorumlusu - 2 yıl Önce

Oruçlu yazıyorum vallaki doğru bunlar.
Doğru söze daha ne denir.

Serdar .
Serdar . @Trabzon Yem Sorumlusu - 2 yıl Önce

Kooperatif den içeri nezaman girse başımıza bir işe geliyor görüyorsun kalabalık kooperatif senle ilgilenmek mecburiyetim yok seni çağırmadım müşteri var dikiliyor ofiste bu saygısızlık dır gereksiz sohbetler o koperatifde bu oldu bunda bu var dedikodu yapmak gerek yok faydan yok ihtiyacım varsa siprais geçerim yoksa durma istenmiyor yüzüne diyelim illa.

Trabzon hahaha
Trabzon hahaha @Trabzon Yem Sorumlusu - 2 yıl Önce

Trabzonda problem nezaman biter adam burunun ucunu göremiyor mudurluk yapıyor mudur yardımcısı oluyor şef oluyor .kooperatifler lerde ziraat muhendisi ihtiyacı varken kooperatif den ziraat müh alıp şef yapan sistem var halbuki merkezin içinde şef yardımcıları varken yapılıyor bunlar planlama yapabiliyor ise helal olsun bu kafa bunlarda ise herşey ordan beklenir.Bolge de çalışmak istiyen arkadaşlar trabzonlu olmak zorunda mudur yrd şefler 1 hariç personeli temizlikçisi hepsi trabzonlu özenle alınıyor giresun yok rize yok bayburt yok bunlar yeniye daire vermiş bu kafa normal görmek gerek . Genel müdür olsam bunları alırım feriler ile çalışmam sulo geldi geleli herkse ordan oraya tayin oldu burda ifşa edilince tekrar değişti. Yetermi yetmez personel alımındaki usulsüz lük ifşa ettik ilk alım skandal komple torpil ifşa olunca yedekleri aldılar aslında hak edenler 2. Girenler bunlar oturduklari koltuğun hakkını veriyorlar mı. Göbek büyütme yeri trabzon merkez tarım kredi bölge müdürlüğü yazmak ile bitmez idareci olsa idiler adam cenazesinde iken içerde izni var onu düşürürler işinde atmazlar dı. OF luyum mutluyum :) orada tek işini yapan hariç gibi murat mert gerisi bas çöpe. Çözümsüz çetin var problem çıkartan la hanına çarpım tablosunu sorun cevap veremez 100 kasa sorun cevap veremez ne ise yarar orda dimbil. Sınava tabi tutun ters hesap düzeltsin ayakta alkışlarım.

Tarım kredili
Tarım kredili - 2 yıl Önce

Ne yapsınlar tabbi zam yapacak o kadar önemli kişi görevde dolgun maaş danışmanlık kepek ithalatı falan bayağı bir paraya ihtiyaç var yani ilahi editör. Ne yapsınlar yani yeğenleri vekiller kayinlar. Sakallar tabii eskiden avantaya sakal dediler şimdi heryer sakal

Harun aydemir
Harun aydemir - 2 yıl Önce

Nasıl olsa çiftcin8n sahibi yok..bir cuval yemi 200 tl sutu de 50 krs a düşürmezseniz adam değilsiniz

Genel Müdür tarım kredi
Genel Müdür tarım kredi - 2 yıl Önce

Bir müdür'de oraya atamıştır haberiniz yoktur fadıl akgünuz yada mehmet aydın iştiraklerden gelen yan geliri azalmıştır toplu mudur istifası alır taşeron hakkını yer bakin bircok personel gorevinden alindi örnek 10 milyar zimmete para gecirdi adiyla bu arkadaslarin bircogu acik hesap calisir komuru yemi mazotu bakliyati vb kooperatif tecrubesi olmayan kisiler denetim yapmakta aci gercek .bakin gemel mudurluk personeli öcü dedigimiz ekip sorarım bir çuval yemin ucundan tutmuş atmişliği varmı veya düzeltmişliği aycicegi kusebesi nedir desen bilmez hububat-bakliyat nedir desen bilmez 2 yıldır kurumda liyakat bitti personel birbirine düştü tek yaptıkları düzgün işleri problem çıkartmak Bu yazıyı okuyup tek kelime yorum yapacak birtane yönetici yok sebep günü kurtarmak tarim kredi Sonu Sümer Bank iyi izleyin namaz kılıp dua ediyorsun kul hakkı ile geziyorsun tuhaf bir Not. Bir çoğu aldığı beddua sonucu hayatlarında yakın zamanda değişiklikler oldu çok acılar yaşadılar kalp leri taşlasti burunları okadar diklesti sonra en yakınları ile bedel ödemeye başladılar hastalıkları ile sağlıkları ile sanmayın ki boze bisey olmuyor Allah cc veriyor belanızı. Klavuzu karga olanın burnu bk çıkmaz

Personelin yüzüne nasil bakiyor
Personelin yüzüne nasil bakiyor @Genel Müdür tarım kredi - 2 yıl Önce

Alışmış kudurmuştan beterdir...o rahat işi bitti izleyelim büyük günah işlediler bedeli ödenecek elbette başımıza büyük belalı hatalar yapıyor ve geliyor ise acısı size ve çevrenize değiyor ise vijdan muhasebesi acilen yapin.

Ciftci
Ciftci - 2 yıl Önce

Yemde de gübre dede aynı sürekli zam ama gene zarar
Sayın editör gübretaşi bir izlemeye al acayip pis kokular geliyor yakında patlar. Patladığında hiç biri bunun altından çıkamaz öyle güzel sen bır şekilde bu işler gitmez biride bir yumulur altından kalkamiyacaksiniz. Izliyoruz

Rasim Acar
Rasim Acar - 2 yıl Önce

Üretici düşmanı bu kurum bu işin işin içinde belkide çok büyük paralar dönüyor zaten geçmişte bu kurumun üst yöneticileri Ukrayna gibi yerlerde alem yapıyorlar diye dedikodular bile yapılmıştı, bu kurumun üst çalışanları özel sektör tarafından rüşvet bile veriliyordur diye insanın aklına bür sürü soru işareti geliyor bu korkunç zamlarla alakalı ama ne gariptir ki bir tane hükümet yetkilisi bu yem zamlariyla alakalı tek bir kelime dahi etmiyor çok ilginç

Bilal öksüz
Bilal öksüz - 2 yıl Önce

Yakında sagyacak inek bulamayacaklar 95 liraya yem olursa

Kütahyalı
Kütahyalı - 2 yıl Önce

Hammadde aynı oranda artmamasına rağmen herkesin korona ya destek aradığı günlerde hayvancılığa vurulan baltadır ne Fahrettin poyraz ne de gelirken getirdikleri şahıslar başarılı olamamıştır Hasan fehmi dün konuştuğunu bugün unutan biridir ve şirkete hiç katkısı olmamıştır