GÜBRETAŞ mahkemeyi kazandı maden şirketi kurmaya karar verdi

Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan GÜBRETAŞ, maden yatırımlarını gerçekleştirmek amacıyla ulusal ve uluslararası alanda faaliyet göstermek üzere Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş isminde bir şirket kurulmasına karar verildi. 

GÜBRETAŞ mahkemeyi kazandı maden şirketi kurmaya karar verdi
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Gübretaş'ın Bilecik'teki maden sahasıyla ilgili Koza Altın firmasıyla süren mahkemenin lehine sonuçlanmasının ardından, ulusal ve uluslararası alanda faaliyet göstermek üzere maden şirketi kurulmasına karar verildi. Konuyla ilgili olarak KAP’a gönderilen açıklamada şunlar kaydedildi: 

Şirketimizin faaliyet konuları arasında yer alan maden yatırımları gerçekleştirmek amacıyla ulusal ve uluslararası alanda faaliyet göstermek üzere, Şirketimizin % 100 pay sahibi olacağı 550.000 TL (BeşyüzellibinTL) sermayeli "Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş." ticaret unvanı ile bir anonim şirket kurulması, anılan yeni şirketin tüm kuruluş iş ve işlemlerinin gerçekleştirilmesi için gerekli tüm iş ve işlemlerin yerine getirilmesi hususunda idareye yetki verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” 

Diğer yandan, Bilecik’teki maden sahasıyla ilgili Gübretaş ile Koza Altın firması arasında mahkeme Gübretaş lehine sonuçlandı. 30 Aralık 2019’da tebliğ edilen mahkeme kararına göre, GÜBRETAŞ’a ait olan Bilecik ili Söğüt ilçesi Kızılsaray köyünde bulunan maden sahası ile ilgili Koza Altın firmasıyla yapılan anlaşmanın feshine, maden sahasının GÜBRETAŞ’a teslimine ve maden sahasındaki madenlerin işletme hakkına ilişkin ruhsatın GÜBRETAŞ adına tesciline kesin olarak karar verildi. 

Mahkeme kararının ardından 22 Ocak’ta yapılan Gübretaş Yönetim Kurulu toplantısında, Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş isminde bir şirket kurulması yönünde idareye yetki verildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 16:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekirdağ
Tekirdağ - 2 yıl Önce

Biz sizden piyasa fiyatları ile uyumlu hizmet bekliyoruz.Yatırım da yapılacak ayrı bir şey İştiraklrrin ne halde olduğunu yani şirketleri sağır sultan bile biliyor.Kooperatif ortakları hakkımızı istiyoruz.

Dini bütün abiler.
Dini bütün abiler. - 2 yıl Önce

Size şu kadarını söyleyeyim. Her imamın ardında cuma kılınmaz deyip, bildikleri imamın ardında namaz kılmak için de kurumun arabalarını kullanan bir acayip kişiler bunlar. Haftasonu düğün var diye cuma günü yönetimi toplarsınız, sayın üyeler haftasonu da harcırah alıp, çeyrek yarım takma telaşına girerler. Ak Parti'den, Akp'ye böylece gelindi işte. Yozlaşma diz boyu ama kimsenin umuru değil.

ARİF UYSAL
ARİF UYSAL - 2 yıl Önce

Tarım kredi ürünlerine güvenerek alıyoruz ama aynı gübre dış piyasada 10 tl daha ucuz çiftçi zor durumda olmasa önünden bile geçmez tarım kıredi nın almayın mazlumun ahını çıkar aheste aheste saygılar

Çiftçi
Çiftçi - 2 yıl Önce

Kesin tkk aldıysa o madenin fiyatı yüzde on pahalanır ve kutupta hazırdır bizim madenimiz kaliteli ve tepedeki her gün evreni yeniden keşfeden süper ötesi dahiyane üstün yetenekli çok bilgili ancak tek kusuru doymak bilmeyen sevgili yöneticilerimizin giderlerinden dolayı pahalandı derler

Aziz sibal
Aziz sibal - 2 yıl Önce

Bende kendimce bi hise almak istiyorum nasıl baş vuruluyor ve en az ne kadarla hise alabiliyorum

banner151