Tarımda yüzde 50 hibe desteğiyle ilgili olarak yatırımcılara bilgi verildi

Elazığ'da Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar 13. Etap %50 Hibe Projeleri  tanıtım toplantısı TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İş Adamları) derneğinde gerçekleşti. Programa İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, TÜMSİAD üyeleri ve teknik personel katıldı.

Tarımda yüzde 50 hibe desteğiyle ilgili olarak yatırımcılara bilgi verildi
banner200

TÜMSİAD bizim için önemli bir değerdir diyen İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak birçok sektörde birçok başlıkta destekler sunduklarını, üretimden fark ödemelerine kadar mazot ve gübre desteğine kadar hem doğrudan verilen destekler hem de kırsal kalkınma yatırımları olan ekonomik yatırımlar kapsamında ki projelere destek verdiklerini ve bir proje gerçekleştirin yarısı sizden yarısı bizden, projenin tamamı sizin olsun yani bakanlık olarak %50 hibe desteği sunduklarını, proje başlıklarına bakıldığı zaman çelik silo, soğuk hava deposu, yenilenebilir enerji sistemlerini içinde barındıran sera, büyükbaş besi tesisleri, süt tesisleri, mantar üretimi alçak tünel denilen seralar, kırsal turizm, kaz ve hindi üretim tesisleri, et süt ve balık işleme, bakliyat paketleme gibi projelere destek verdiklerini, devletimizin yatırımcının önünü açma, cesaretlendirme ve yatırımcının yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmek üzere birçok destek paketini birleştirdiğini ve yatırımcıya sunduğunu söyledi.

KARAHAN, İlçelerimizin tamamını dolaştık, tanıtım yaptık TÜMSİAD bizim için önemli bir değerdir çünkü üyeleri İlimizde ekonomiye yön veren, değişik sektörlerde yatırımları olan istihdama ve üretime katkı sunan üyelerden oluşuyor. Hükümetimiz ve Bakanlığımızda siz değerli yatırımcılara sunmuş olduğu bu fırsatları sizlerle paylaşıyoruz ve sizlerden 30 Eylül 2019 tarihine kadar bu projelerden yola çıkarak yapacağınız projelerde sizlere yardımcı olmak ve rehberlik etmek amacıyla burada olduklarını söyleyerek, anlatılan yatırım programlarının en güzel tarafının ön aşamasında herhangi bir proje, herhangi bir ücret almadıklarını, internette şifre alınarak belge ve dökümanları yükleyerek müracaatı yapmış olacaklarını ve Bakanlığımızın değerlendirmesi neticesinde onaylanmış olan projeleriniz yapılacaktır.” dedi

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Haydar
Metin Haydar - 2 yıl Önce

Tarımda yüzde 50 desteklerden haberimiz olmuyor.destek verildiğini duyunca başvuru için gidince destek kampanyası bitti diyorlar. Ama iktidara yakın olanlar destekten yararlanıyor. Gariban çiftçiler,avucunu yalıyor.ayrımcılık her yerde.!!!

banner151

banner251