Tarım makinelerinde hibe desteği başvuruları sürüyor

Tarım makinelerinde hibe desteği başvuruları devam ediyor. Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yem karma, balya ve silaj makineleri alımlarında çiftçilere 50 hibe desteği başvuruların devam ettiği bildirildi.

Tarım makinelerinde hibe desteği başvuruları sürüyor
banner200
banner217

Tarım ve Orman İ Müdürlüğü ekonomik yatırım programı kapsamında tarımsal ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi için çiftçilere hibe desteği sağlamaya devam ediyor. Konuyla ilgili Tarım İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Bayburt'un ekonomisinde önemli bir yere sahip olan hayvancılığında gelişmesi bakımından yem karma, balya ve silaj makineleri alımlarında çiftçilere verilecek olan yüzde 50 hibe desteğine başvuru devam ediyor.

Hayvancılıkla uğraşan çiftçileri büyük oranda rahatlatacak olan hibe destek paketine ise son başvuru 30 Eylül'de sona eriyor. Hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi gibi çok çeşitli konularda proje başvuruları da devam ediyor. Bu kapsamda 50 bin TL ile 2 milyon 500 bin TL arasında hazırlanacak olan proje konularına Bakanlık tarafından yüzde 50 hibe desteği sağlanacak.


Tarımsal desteklerde büyük şok! Kararname mi kayboldu? Haber için tıklayın...


TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 18:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet özgür
Ahmet özgür - 1 yıl Önce

Hibe vereceginize nakit desteğini arttırım çiftçi bu ürün fiyatlarla batiracaksiniz

Ali türker
Ali türker - 1 yıl Önce

İzmir e de varmı ziraat aletlerinde hibe desteği

ibrahim tekeli
ibrahim tekeli - 1 yıl Önce

yandaşınıza kazandiriyorsunuz.AKP Arka.kapıdan kaçanların Birleşme yeri 2 katına satın türk çiftçisine sonrada hibe deyin bu milletle dalga geçmeyin yeter artık

Mehmet ozdemir
Mehmet ozdemir - 1 yıl Önce

hibeveeceginize tarimurunlerinde vehayvancilikta iyilestirmegetirin turkiyedetarimsuandabitmisdurumda

Şevket
Şevket - 1 yıl Önce

Adam ne ihtiycı varsa onu alsın neden 50.bin tl doldursun saçma bişey birde 2.500 tl dosya masrafı ya çıkmassa o parada gidiyor

Mehmet çelik
Mehmet çelik - 1 yıl Önce

Tarım makinaları hibe destegi AFYON ada varmı

Haydar bulut
Haydar bulut - 1 yıl Önce

Her ile herkese yoksa yandaşlara veriyo

Yusuf çemerez
Yusuf çemerez - 1 yıl Önce

Şahsına ne kadar tapu olacak


banner151

banner251