Malatya’da tarımsal destek anlatıldı!

Malatya Büyükşehir Belediyesi, “2017 Yılı İlkbahar Dönemi Malatya İli Tarımsal Yayım ve Eğitim” programı kapsamında, eğitim çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini bildirdi.

banner255
Malatya’da tarımsal destek anlatıldı!
banner200

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan, “2017 Yılı İlkbahar Dönemi Malatya İli Tarımsal Yayım ve Eğitim” programı kapsamında, Doğanyol ilçesinde yaşayan çiftçilere, kayısı yetiştiriciliğinde toprak işleme, toprak analiz numunesi alma, gübreleme, sulama, budama, hasat etme, kükürtleme, depolama, pazarlama, ilkbahar ve sonbahar zirai mücadele yöntemleri konularında teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Tarıma dayalı destekler anlatıldı

Eğitim programı çerçevesinde, çiftçilere, bölgesel ve ulusal alanda faydalanılabilecek tarımsal destekler nelerdir? Bu desteklerden nasıl faydalanabilirler? Tarımsal proje nedir? Tarımsal projeler nasıl yapılır? Proje desteklerinden nasıl faydalanılır? konuları da ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen, tarımsal yayım ve eğitim programının talepler doğrultusunda diğer ilçelerde de devam edeceği belirtildi.

YORUM EKLE
banner151

banner251