Elektrik borcunda tepki üzerine geri adım atıldı

Elektrik borcundan dolayı destekleme primlerine bloke konulan çiftçiler, elektrik şirketlerine ödeme yapacağına dair taahhütte bulunarak protokol imzalaması halinde paralarını çekebilecek.

banner255
Elektrik borcunda tepki üzerine geri adım atıldı
banner200

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, destekleme primlerini banka hesaplarına bloke konulan çiftçilerin, ödeme yapacağına ilişkin taahhütte bulunarak protokol imzalaması halinde paralarını çekebileceklerini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da DEDAŞ İl Müdürü Yusuf Kara'yı ziyaret etti. Çelik, DEDAŞ önünde gazetecilere açıklama yaptı. Hükümetin pazartesi gününden itibaren çiftçilere destekleme primlerini ödediğini anlatan Bakan Çelik, "Çiftçilerimizin hesabına prim desteklemeleri yatırıldı. Ancak, çiftçilerimiz hesaplarına elektrik borcu nedeniyle bloke konulduğu için parayı çekemediklerini bize ilettiler. Görüşmeler yaptık ve çiftçilerimizin tepkilerinde haklı olduğunu ancak diğer taraftan da elektrik borçlarını ödemeleri gerektiğini anladık. Bu kapsamında her iki tarafı da mağdur etmeyecek şekilde bir protokol yapılmasını kararlaştırdık. Çiftçi elektrik borcunun tamamını ya da taksitli şekilde ödeyeceği taahhüdünde bulunarak protokol imzalayacak ve ardından blokesi kaldırılacak. Çiftçimiz çekeceği parayla borcunun taksitini ödeyecek ve geri kalan kısmını da kullanma imkanına sahip olacak" diye konuştu.


YORUM EKLE
banner151

banner251