Dışişleri Bakanından tohum gübre ilaç açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çiftçinin girdi maliyetleriyle ilgili olarak önemli bir açıklama yaparak, tohum, gübre ve ilaçta da tanzim satışa gideceklerini söyledi.

banner255
Dışişleri Bakanından tohum gübre ilaç açıklaması
banner200

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çiftçinin girdi maliyetleriyle ilgili olarak önemli bir açıklamada bulundu. Tanzim satışları örnek gösteren Çavuşoğlu, "Nasıl tanzim satış yaptıysak ilaç, gübre ve tohumda da aynısını yapacağız, olay bu" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kaş ilçesi Ova Mahallesi'ndeki spor salonu temel atma töreni ile Çavdır Mahallesi'ndeki mahalle konağı ve sosyal tesislerinin açılış törenlerine katıldı.

"İLAÇ, GÜBRE VE TOHUMDAKİ ARTIŞLARI İNDİRMEK İÇİN TEDBİR ALIYORUZ"

Çiftçinin girdi maliyetlerinin yüksek olduğunu, düşürülmesi için geçmişte KDV'yi sıfırladıklarını hatırlatan Mevlüt Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Şimdi yine aynı fırsatçılar, rantçılar döviz kurundaki dalgalanmaları fırsat bilerek gübre, tohum ve ilaçta fiyatları yükseltti. İlaçta ve gübrede KDV'yi sıfırladık. Bu rantçılar dolar düşmesine rağmen fiyatları düşürmediler. Bu rantçıları kaldırmak için çalışma yapıyoruz. Çünkü tarım Türkiye'nin geleceğidir. İstanbul, Ankara, Malatya, Konya'da kış aylarında tüketici olmazsa biz olmayız. Ama çiftçi olmazsa tüm Türkiye olmaz. İlaç, gübre ve tohumdaki artışları indirmek için gerekli tedbirleri alıyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Nasıl tanzim satış yaptıysak ilaç, gübre ve tohumda da aynısını yapacağız, olay bu. Tarım Kredi Kooperatifi, devletin değil çiftçinin kooperatifidir. Bizler sizlerin savunucusuyuz ve sonuna kadar çiftçilerimizin hakkını savunacağız. Devlet olarak çiftçilerimizi desteklemeye, korumaya, kollamaya devam edeceğiz ve özellikle de elleri nasırlı çiftçilerimizin yanında olacağız."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 2 yıl Önce

İlagıyatçı dan açıköğretim mezunu dan... Tarıma yönetici yaparsan dışişleri bakanından açıklama gwkir

- 2 yıl Önce

KDV sıfırlandı %20 ötv geldi gübreye. T.k. Koop. Leri mi fırsatcı hükümet mi fırsatcı. Fırsatcı arayanlar aynaya baksınlar. KANMAYIN BU LAFLARA ARTIK DUR DEYİN BUNLARA Bİ TOKAT ATIN NAPIYOZ BİZ DESİNLER.

- 2 yıl Önce

Rusya İran ve Türkiye görüşmelere devam edecek

- 2 yıl Önce

Yem, ilaç, veteriner,? Onlar da ucuzlayacak mı?

yavv arkadaş bu ne iştir ?
yavv arkadaş bu ne iştir ? - 2 yıl Önce

Gübre,ilaç, tohum ucuzlayacak açıklaması dış işleri bakanına mı kaldı ? Yoksa vekalet ettiği için mi açıklamayı o yaptı ! bu ne iştir arkadaş ? CB'ı Çorum da çiftçiye haberin yok senin Mazot gübre destekleri ödendi takip etmiyorsun sen çıkışının sorumlusu kim ?Ama tanzim satış noktaların da oda satılacak buda satılacak diyeceğinize bir düzen getirin isteyen istediği şekilde satamasın burda satıcıyı hedef göstermek marketçiyi hedef göstermenin alemi yok devlet olarak sen düzgün davran bak satıcı da mecburen sana ayak uyduracak ama sen herkese çifte standart davranırsan adamına göre muamele yaparsan satıcıdan aracıdan düzgün davranmasını bekleme herkes bir ucundan tırtıklar toplum olarak ahlaki değerler yerlerde bunu sorumlusu kim ?

- 2 yıl Önce

bende bu partinin üyesiyim, bakanımı cok iyi anlıyorum. sayın bakanım üzülüyorum.çiftçi zor durumda ,çiftçiyi bir şekilde kurtarmanız lazım .çiftçi. üretiçi batmış duruumda üretebilmesi için. borcları makul faizle. ötelemeniz lazım yoksa cok zor,

- 2 yıl Önce

bakanımız iyi düşünüyor sag olsun, ne yaparsanız yapın çiftçi cok borclu. borcları uzun vade yapılandırmanız lazım yoksa ciftcinin takatı yok. tarım kredi vs uyguldıkları faiz vs akıl alır gibi degil çiftçi resmen batmış durumda bir care bulun allah aşkına.

- 2 yıl Önce

yazık bu çiftçiye. dünyanın en pahalı girdilerini , mazot.gübre. z ilac ,faiz, vs yanlış söylemdim dünyanın en pahalı girdileri , kullanacaksınız ürüne gelince taban fiyatları dünyanın en ucuz taban fiyatı olacak çiftçiyi kate külleye getirip harac mezat çiftçi mallarını alacaksın, ondan sonrada takla üstüne takla. daha olmadı ithalatla dünyanın en ucuz mallarıyla rekabet ettireceksin çiftçi dekara 50 kg bugdaya gübre kullanır verilen gübre desdegi 2 kg bunuda büyük desdek diye ballandıra ballandıra gözümüzün içine sokacaksın şimdi de çiftçide hayır bekleyeceksin. olmaz beyler olmaz, inanın çiftçinin ahı yerde kalmaz hepsi içralık battı yazıyoruz yazıyoruz ,sesimizi duyanda yok hayırlısı


banner151

banner251