Buzağı desteklerinde 31 Ağustos son gün!

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaparak, buzağı desteklemesi konusunda üreticileri uyardı.

Buzağı desteklerinde 31 Ağustos son gün!
banner200

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, buzağı desteklemesi için 1'inci dönem başvuruların 2 Temmuz 2018 de başladığını, 31 Ağustos 2018 tarihinde de sona ereceğini belirterek, üreticileri uyardı. İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında yapılacak olan 2018 yılı buzağı desteklemesinde, programlı aşılarının tamamlanması, Türkvet ve e-ıslah kayıtlarının yapılması şartıyla 2018 yılı doğumlu her buzağı desteklemeden yararlandırılacaktır.

Buzağı desteklemesinden yararlanmak için, soykütüğüne kayıtlı yetiştiriciler Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla, önsoykütüğüne kayıtlı yetiştiriciler ise şahsen veya üyesi olduğu yetiştirici/üretici örgütleri aracılığıyla il/ilçe müdürlüklerine dilekçe ile başvuru yapabilecektir.

Buzağı Desteklemesi için 1'inci Dönem başvuruları 2 Temmuz 2018 de başlamış olup, 31 Ağustos 2018 tarihinde sona erecektir. 1'inci dönem 2018 yılı içerisinde doğan, Türkvet ile E-Islah sistemlerine kayıt edilmiş ve programlı aşıları (Şap, Brusella,) tamamlanmış buzağılar yararlanabilecektir. Destekleme buzağının doğduğu işletmeye ödenecek olup, doğduğu işletmede 120 günü tamamlama şartı aranmaktadır. 1'inci dönem desteklemeye müracaat eden yetiştiricilerin, 2'nci dönem için ayrıca başvuru yapmalarına gerek yoktur. Bir defa yapılan müracaat, sonraki dönem destekleme başvuruları için geçerlidir.

Destekleme kapsamında, önsoykütüğüne kayıtlı yetiştiricilere buzağı başına 550 TL, soykütüğüne kayıtlı ve Birlik aracılığıyla müracaat eden yetiştiricilere buzağı başına 700 TL, döl kontrolü kapsamındakiler için ise buzağı başına ilave 50 TL ödeme gerçekleştirilecektir.

Tebliğe göre "buzağıların zamanında küpeletilmesi, Türkvet ve e-ıslah kayıt sistemlerine kaydettirilmesi, programlı aşılarının yaptırılmasından" yetiştiriciler sorumlu olacaktır.

Hayvancılık desteklemeleri konusunda daha ayrıntılı bilgi almak isteyen üreticilerimiz; Giresun merkezde Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğümüze, ilçelerde ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize başvurabilirler"

TARIMDANHABER


YORUM EKLE
YORUMLAR
2017     3.dönem desteklemeler
2017 3.dönem desteklemeler - 3 yıl Önce

2017 3.dönem buzağı desteklemeleri birilerinin akrabasının cebine mi girdi yoksa ödencekmi acep?

2017 3dönem
2017 3dönem - 3 yıl Önce

3dönem buzağ desteklemesi nezaman ödenecek

banner251