Buzağı desteklemesini kaçıranlar için son başvuru!

Hayvancılık Desteklemeleri kapsamında 2016 yılı buzağı desteklemesi buşvurusunu kaçıran yetiştiriciler, 1 Nisan'dan itibaren son başvurusunu yapabilirler.

Buzağı desteklemesini kaçıranlar için son başvuru!
banner200
banner217

Buzağı Desteklemesinde 2016 yılı için başvurular 3 dönem halinde yapılıyor. Birinci ve ikinci dönemde Bolu ilinde il geneli 8.607 yetiştirici başvuruda bulundu. Bu yetiştiricilerin destekleme ile ilgili işlemleri Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce yapıldı.

İlk iki dönem başvuruyu kaçıran yetiştiriciler için son dönem 1 Nisan da başlayıp 1 Haziran da sona erecek. Konu ile ilgili olarak Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Taş, şunları kaydetti:

“2016 yılı doğumlu buzağılar için destekleme başvuruları 3 dönem halinde yapılmaktadır. Son dönem başvurular 1 Nisan dan sonra başlayacaktır. İlk iki dönem başvuruyu kaçıran yetiştiriciler bu tarihten sonra 1 Hazirana kadar Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze veya üyesi olduğu birliğine müracaat etmesi gerekmektedir. İlk iki dönem başvuranların tekrar müracaat etmesine gerek yoktur. Yetiştiricilerin mağdur olmamaları için ilgili tarihler arasında müracaatlarını mutlaka yapmaları gerekmektedir.”

Başvuru tarihinden sonra destekleme başvuruları onaylanan yetiştiricilerin bilgilendirilmesi ile askı listeleri yayınlanacak.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251