Buğday ve arpada gübre desteği artırıldı!

Buğday ve arpada gübre desteği yüzde 100 artırıldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, buğday ve arpada 4 lira olan gübre desteğinin yüzde 100 artırılarak 8 liraya çıkarıldığını açıkladı.

Buğday ve arpada gübre desteği artırıldı!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin Marmara Bölge toplantısına katıldı. “Çiftçilere bir müjde vermek istiyorum” diyen Pakdemirli, “Çiftçilerimize bir müjde vermek istiyorum. Buğday ve arpada 4 Lira olan gübre desteğini yüzde 100 artışla 8 Liraya çıkarıyoruz. Destek bizden üretmek çiftçimizden. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ama ne cok destek verdiniz
Ama ne cok destek verdiniz - 3 yıl Önce

8 liraya 3kilo gübre alınır dekara en az 15 kilo gübre kullanılır yani beş de birini karşılar hiç vermeyin hiç degilse çıkıp destek veriyoruz diye övünmeyin istemiyoruz desteginizi

- 3 yıl Önce

Sn.Bakanım azami bir dönüm buğdaya 70 kg muhtelif gübre kullanılıyor tutarı ortalama 140 tl.vereceğiniz 8 tl çok komik eskiden yüzde elli destek vardı.Bınları göz önüne alın.

- 3 yıl Önce

Çiftçinin 3 sorunu var. Yüksek girdi maliyetleri, pazarlama sorunu ve sosyal güvence (sgk primleri en düşük seviyede olmalı ve primler desteklemelerden kesilmelidir.50 yaşında emekliliği haketmelidir)

- 3 yıl Önce

Kıraç tarlada üretim yapan çiftçilere verilecek desteklemeler, sulu tarım yapan yerlere göre iki kat artırılmalıdır. Ayrıca hububat ürünlerinde üretim kotaları kaldırılmalı ve üretimin tamamına destek verilmelidir.

Şimdi mi ?
Şimdi mi ? - 3 yıl Önce

Geç kalındı ne yazık ki bir çok kişi tarlasını ekmedi para kazanamadığı için. Tam satacakken sizin ithalat kapısını açıp fiyatları düşürdüğünüz için para etmedi emekçilerin malı.Bu sene yine harman zamanı bekliyoruz bir ithalat haberi.

- 3 yıl Önce

Bu destekleri verme kardeşim benim ürettiğim ürünün maliyet hesabını yap ona göre taban fiyat ver bu kadarmı basiretsizsiniz 900 kuruşa buğdayı mal edip 850 kuruşa sattırdınız tüccara . Bırakın şu destekleri bu kafayla üretim artmaz böyle giderse üç beş seneye kalmaz buğday üretimi biter bu sefer italde edmessiniz yazık çok yazık.

- 3 yıl Önce

Kuru tarımda desteklemeler sulu tarıma göre daha fazla olmalıdır. Hububat ve bakliyat üretiminde ÇKS kotası kaldırılmalı ve üretimin tamamına destekleme verilmelidir.

- 3 yıl Önce

Üreticilerin pazarlama, girdi maliyetleri ve sosyal güvence sorunlarının halledilmesi durumunda üretim artacaktır.


banner251