Bireysel sulama hibe desteğine 114 başvuru yapıldı

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, bireysel sulama hibe desteklemesine toplam 114 adet başvuru yapıldığını belirtti.

Bireysel sulama hibe desteğine 114 başvuru yapıldı

2019 yılı Bireysel Sulama Sistemleri Hibe Desteklemesine başvuran yatırımcılara değerlendirme ve mal alımı süreci hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Müdürü Turan KARAHAN, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fuat KERTİ, teknik personel ve üreticiler katıldı.

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fuat KERTİ’nin açılış konuşmasının ardından,

İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN yaptığı açıklamada; bireysel sulama hibe desteklemesine toplam 114 adet başvurunun yapıldığı, değerlendirmenin 30 Nisan 2019 tarihine kadar yapılacağı, Bakanlık tarafından hibe desteği alacak yatırımcıların belirlenmesinden sonra hibe sözleşmesinin imzalanacağını ve ardından mal alım sürecinin başlayacağını belirterek, üretim sezonunun çiftçilere hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulundu.

Ziraat Mühendisi Sena METİN’in değerlendirme ve mal alım süreci hakkında yaptığı sunumun ardından toplantı soru cevap ile sona erdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Habercilik bu mu şimdi?
Habercilik bu mu şimdi? - 11 saat Önce

İyi güzel yazıyorsunuz da neden herkesin bildiği bilgileri yazmıyorsunuz? Yani Tarım Kredi Kooperatiflerinin Ziraat Bankasından ticari faizle kredi kullanmak zorunda bırakılması asıl sorunken problemin kaynağına Tarım Kredi Kooperatiflerini koymak haksızlık değilmi? Çiftçiye can feda sorun var elbette ama çözümü yanlış yerde aramamak lazım Sizce özkaynağımızdan bu kredileri kullandırabilecek gücümüz olsa faiz oranı %5 i geçermi? Bu konuyu çözecek yer Külliyedir ve bütün personel de bu çözümü hem Çiftçi hem de Kurum için beklemektedir bu konuda bişey yapabilecekseniz yapın gerisinin haber değeri yok Saygılarımla

banner151

banner157

banner156