Bireysel sulama hibe desteğine 114 başvuru yapıldı

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, bireysel sulama hibe desteklemesine toplam 114 adet başvuru yapıldığını belirtti.

Bireysel sulama hibe desteğine 114 başvuru yapıldı
banner200

2019 yılı Bireysel Sulama Sistemleri Hibe Desteklemesine başvuran yatırımcılara değerlendirme ve mal alımı süreci hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Müdürü Turan KARAHAN, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fuat KERTİ, teknik personel ve üreticiler katıldı.

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fuat KERTİ’nin açılış konuşmasının ardından,

İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN yaptığı açıklamada; bireysel sulama hibe desteklemesine toplam 114 adet başvurunun yapıldığı, değerlendirmenin 30 Nisan 2019 tarihine kadar yapılacağı, Bakanlık tarafından hibe desteği alacak yatırımcıların belirlenmesinden sonra hibe sözleşmesinin imzalanacağını ve ardından mal alım sürecinin başlayacağını belirterek, üretim sezonunun çiftçilere hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulundu.

Ziraat Mühendisi Sena METİN’in değerlendirme ve mal alım süreci hakkında yaptığı sunumun ardından toplantı soru cevap ile sona erdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Habercilik bu mu şimdi?
Habercilik bu mu şimdi? - 2 yıl Önce

İyi güzel yazıyorsunuz da neden herkesin bildiği bilgileri yazmıyorsunuz? Yani Tarım Kredi Kooperatiflerinin Ziraat Bankasından ticari faizle kredi kullanmak zorunda bırakılması asıl sorunken problemin kaynağına Tarım Kredi Kooperatiflerini koymak haksızlık değilmi? Çiftçiye can feda sorun var elbette ama çözümü yanlış yerde aramamak lazım Sizce özkaynağımızdan bu kredileri kullandırabilecek gücümüz olsa faiz oranı %5 i geçermi? Bu konuyu çözecek yer Külliyedir ve bütün personel de bu çözümü hem Çiftçi hem de Kurum için beklemektedir bu konuda bişey yapabilecekseniz yapın gerisinin haber değeri yok Saygılarımla

Parti ayakları
Parti ayakları - 2 yıl Önce

Nasılsa çiftçi kimsenin umurunda değil. Sayın d. başkanı, yerine geçeceğiniz g.md.yrd'da öyle aylarca beklemeden iki ayda müdür, d.bşk ve g.md yrd olmuştu; kural kaide yok yani... Çiftçi ölür, sizler maaş ikramiye, iştirak ve harcırah yarışına girişirsiniz.... Satır iş bilen yok ama din iman edebiyatı çok.

Ayıp
Ayıp - 2 yıl Önce

Çiftçinin hangi sıkıntısını çözdünüz de ayda 50.000 ila 200.000 lira geliri hakettiğinizi düşünüyorsunuz?

Güzel İzmir
Güzel İzmir - 2 yıl Önce

Burada Tarım Krediye öfke kusanlar Ziraat Bankası Tarım Krediye % 8 ile kredi kullandırmışta Tarım kredi çiftçiye % 30 ilemi kullandırmış. İster kabul edin ister etmeyin ama Yanlış adrestesiniz. Adresiniz ziraat bankasıdır.

Fettah
Fettah - 2 yıl Önce

Tarım kredi ve cenabı belli ki, haberden etkilenmisler, saddein beyin yazdığı doğrudur,fazlası vardır, tarım kredi çiftçi in suyunu çıkarmıştır, faizler doğrudur,ben ciftciyim, yazdığımı tartışmaya hazırım. Ertelenmiş borçları, ödenmemiş gösterip, temerrüt den insafsızca, çiftçi resmen bile, bile soyuluyor. Çiftçi üyedir. Vadeliye bir fiyata, peşine bir satış fiyatı çıkarılıyor, yapılan şeyler haksızca, yazılanlar doğrudur.

Tarım kredi yem sivas
Tarım kredi yem sivas - 2 yıl Önce

Sayın bakanım bu fabrikayı bir araştırın götüren götürene maşAllah

banner251