Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ​DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının finanse ettiği %70 hibe destekli makine ekipman dağıtım töreninin Sivrice Belediyesi Kongre Merkezinde gerçekleştirildiği belirtildi. 

İnsanımızın daha kaliteli yaşaması ve her alanda verimli koşullara kavuşması için bu tür projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen İl Müdür Yardımcısı Akkan, üretim maliyetlerinin yükseldiği son günlerde tarımda mekanizasyonun uygulanması işsizlik maliyetini ciddi anlamda düşüreceğini belirtti. Akkan, Tarım ve Orman Bakanlığının son 20 yılda projelere verdiği finansal destekle üreticilere büyük destek verdiğini vurguladı. 

HİBE DESTEKLİ MAKİNE EKİPMANLAR DAĞITILDI

Hayvancılıkla uğraşan yetiştiriciye yüzde 100 hibeli makine ekipman desteği! Hayvancılıkla uğraşan yetiştiriciye yüzde 100 hibeli makine ekipman desteği!

Sivrice'de DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının finanse ettiği %70 hibe desteği ile çiftçilere 50 adet çapa makinası, 60 adet süt sağım makinası ve 10 adet süt soğutma tankı dağıtıldı. Akkan, "İnşallah üreticilerimizin aldıkları bu destek ilçede  üretimin  artmasına katkı sağlayacaktır" dedi.