" />

Genç çiftçide devlet dolandırılıyor!

Genç çiftçi projesi kapsamında çiftçiye dağıtılan hayvanlarla ilgili yolsuzluk iddiaları giderek artıyor. Bursa'nın İnegöl ilçesinde 3 çiftçi, hibe edilen hayvanları şartnameye uymadığı için teslim almadı. Desteklemeden faydalanan genç çifti Ferhat Çetin, "Devletimizin kaynaklarını dolandırmaya yönelik yapılan bir hamle olarak düşünüyoruz” dedi.

Genç çiftçide devlet dolandırılıyor!
banner200

Bursa'nın İnegöl ilçesinde genç çiftçi projesi kapsamında 7 çiftçiden 4'üne 5'er büyükbaş hayvan teslim edildi. 3 çiftçi ise hibe edilen hayvanları söylenen özelliklerde olmadığı için kabul etmedi.

VATANDAŞI VE DEVLETİ DOLANDIRIYORLAR

Desteklemeden faydalanan genç çifti Ferhat Çetin, "Devletimizin kaynaklarını dolandırmaya yönelik yapılan bir hamle olarak düşünüyoruz. İnsanları, 5 tane verdikleri hayvanlara 3 yıl bakmakla yükümlü kılıyorlar ama sonunda hiçbir şey olmuyor. İnsanlar boşuna hayallere kapılıyor. 3 bin TL'lik hayvanı 6 bin TL gösteriyorlar. Devletimiz 30 bin TL hibeyi versin, insanlar kendi hayvanını tedarik etsin. Bu şekilde vatandaşı ve devleti dolandırıyorlar. İnsanların geleceğiyle oynamasınlar. İnsanlar 9 aydır bu hayvanları bekliyor. Ama gelen hayvanlar hiç iç acıcı değil. Bu hayvanlar için para yatıranlar mağdur. Genç çiftçiler olarak gereğinin yapılmasını istiyoruz" diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 3 yıl Önce

yüz defa dedik,millete avanta dağıtmayın...sayenizde çiftçide bedavaya alıştı..uyduruktan bu tür projelerle devleti tokatlıyorlar dedik kimse sesimizi duymadı..ne haliniz varsa görün..

Alışmış Kudurmuştan Beterdir
Alışmış Kudurmuştan Beterdir - 3 yıl Önce

Bu işi uzun zamandır böyle yapıyorlar, kimse de ne yapıyorsunuz demiyor. Damızlık vasfı olmayan, düşkün hayvanlar ahır ahır dolaşıyor malesef.

banner151

banner251